Z początkiem stycznia zakończyła się 6. edycja akcji „Pluszaki dla Edukacji”. W tym roku, dzięki klientom sklepu IKEA Łódź, udało się zebrać przeszło 2.700 pluszaków. Zabawki trafiły dzisiaj do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, aby wspierać i pocieszać najmłodszych pacjentów.

„Kup pluszaka dla dzieciaka” to akcja organizowana już po raz szósty w sklepie IKEA w Łodzi. Z każdym rokiem przybywa chętnych, którzy chcą przekazać pluszaka na rzecz dzieci przewożonych karetkami Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Przez cały okres trwania akcji udało się zebrać 10.318 zabawek. W zeszłym roku - 2.300 maskotek, w tym aż o 400 więcej. Taki wynik był możliwy tylko dzięki zaangażowaniu klientów sklepu, którzy po raz kolejny uwierzyli w akcję.

Zbiórka pluszaków jest częścią globalnej akcji IKEA „Pluszaki dla Edukacji”. W trakcie jej trwania z każdego zakupionego pluszaka lub książeczki 1 euro przekazywane jest na programy edukacyjne dla dzieci z najbiedniejszych regionów świata. Dzięki jednemu pluszakowi (1 euro) finansowane są np. zestawy edukacyjne dla dzieci – zeszyt i 30 ołówków – które umożliwiają naukę pisania. Pięć pluszaków (5 euro) pozwala już na zakup zeszytu do ćwiczeń, który obejmuje wszystkie przedmioty i kilka poziomów nauczania. Biorąc udział w akcji, można więc pomóc podwójnie – lokalnie i globalnie.