Tutaj można przyjść po poradę do psychologa, pedagoga, logopedy i zostawić dziecko pod fachową opieką na zajęciach artystycznych lub rytmicznych.
- Akademia Twórczego Rozwoju to miejsce dla dzieci, młodzieży i dorosłych – mówi inicjatorka ośrodka Ewa Majchrowska, psycholog kliniczny, psychoterapeuta terapii krótkoterminowej. - Jest to prywatna placówka edukacyjno-terapeutyczna.
Po raz pierwszy w Pabianicach stworzono miejsce, w którym skupione są: diagnoza i terapia psychologiczna, pedagogiczna oraz logopedyczna. Od 5 stycznia specjaliści będą prowadzić zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci od 3 roku życia, młodzieży i dorosłych. W weekendy będą organizowane warsztaty szkoleniowe dla rodziców i specjalistów.
- Obok zajęć specjalistycznych proponujemy zajęcia artystyczne i muzykoterapeutyczne. Dodatkowo rodzice będą mieli możliwość nauczenia się, jak wspierać u dziecka poczucie własnej wartości, umiejętność radzenia sobie z problemami wychowawczymi. Działa tutaj Akademia Przedszkolaka dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-5 lat). To dla tych, którzy nie mogą rozstać się z mamą i nie chodzą do przedszkola. To też oferta dla dzieci, które są nadaktywne, nadruchliwe lub nieśmiałe i wyciszone. Tutaj pomoc znajdą maluchy, które niebawem kończą trzy lata i niechętnie mówią. Mają wadę wymowy, nie lubią rysować i wolą bawić się same niż z rówieśnikami.
Będą warsztaty plastyczne Mały Twórca, rozwijające w dzieciach (4-5 lat) zdolności twórcze i wyobraźnię. A oferta Jestem Uczniem jest skierowana do uczniów szkół podstawowych. Obejmuje diagnostykę i terapię trudności szkolnych. To miejsce też dla dzieci, które się jąkają i nie mówią płynnie.
- Psychoterapię indywidualną oraz rodzinną dla dzieci i młodzieży prowadzę tutaj w ramach podpisanego kontraktu z NFZ – wyjaśnia Ewa Majchrowska.
Będzie też opieka na godziny. W każdej chwili od poniedziałku do soboty będzie można dziecko (3-6 lat) przyprowadzić tutaj w ciągu dnia i zostawić pod opieką pedagogów w sali zabaw.
- Miejsce można zarezerwować dzwoniąc do nas najpóźniej na godzinę przed przyprowadzeniem dziecka - zapewnia. – Wielu rodziców nie ma możliwości znalezienia dziecku opieki, gdy chcą załatwić prywatne sprawy.
Będą również organizowane przyjęcia urodzinowe dla dzieci przez studentów pedagogiki ze wspaniałą zabawą.


Akademia Twórczego Rozwoju
Pabianice ul. Poniatowskiego 3
tel. 501 322 163 mail: artpabianice@gmail.com