Zobacz więc, jak to zrobić.

Pandemia przyczyniła się do bardzo silnego osłabienia gospodarki. Właśnie z tego powodu pojawił się pomysł na stworzenie programu Polski bon turystyczny. Jest to bowiem forma wsparcia, dzięki której rodziny mogą wybrać się na wspólny wypoczynek. Co więcej, program ten bardzo przyczynił się także do poprawy sytuacji Polskiej turystyki. Z Polskiego bonu turystycznego może skorzystać każda rodzina, niezależnie od dochodów. Na każde dziecko przysługuje bon o wartości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przyznawany jest dodatkowy bon o tej samej kwocie, co daje sumę 1000 zł. Jak zrealizować bon turystyczny?

Bon turystyczny — do kiedy go wykorzystać?

Polskie bony turystyczne realizowane są już od sierpnia 2020 roku. Program ten został wprowadzony jednak na czas określony. Dlatego też osoby, które jeszcze z niego nie skorzystały, mają na to już niewiele czasu. Bon turystyczny można aktywować bowiem maksymalnie do 31 marca 2022 roku. Oznacza to więc, że nie da się skorzystać z programu w następne wakacje. Jednak nic straconego — są jeszcze ferie, święta i długie weekendy. 

Bon turystyczny — gdzie wykorzystać?

Bonem turystycznym można płacić za usługi hotelarskie i turystyczne na terenie całego kraju. W ramach bonu turystycznego można bez problemu wyjechać na wypoczynek razem z całą rodziną, jaki skorzystać z niego w celu dofinansowania kolonii, wycieczek, czy obozów dziecięcych. Opłatę w formie bonu turystycznego przyjmuje obecnie większość ośrodków turystycznych, a ich spis znaleźć można na oficjalnej stronie programu Polski bon turystyczny. Lista zawiera wszystkie firmy, fotele, biura podróży i inne placówki realizujące bony. 

 

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? 

Aby dostać bon turystyczny, należy w pierwszej kolejności zapisać się do programu. Jak aktywować bon turystyczny? To bardzo proste i można zrobić to online w dosłownie kilka minut. W celu aktywacji bonu wystarczy zarejestrować się na PUE ZUS. Następnie na podany numer telefonu lub adres e-mail przyjdzie specjalny kod. To właśnie on jest bonem turystycznym. Nie trzeba go drukować ani pobierać specjalnych aplikacji. Wystarczy podać go przy robieniu rezerwacji, by zrealizować bon.