Meksyk to jedyny kraj na świecie, który nie zamknął się na turystów podczas pandemii. Myśląc o kolejnych wczasach w szczególnie warto wziąć pod uwagę piękny Jukatan, który jest kwintesencją kraju i oferuje wyjątkowe warunki do egzotycznego wypoczynku przez cały rok. To półwysep, który tak wiele ma do zaoferowania: białe, piaszczyste plaże, rafy koralowe, pola golfowe, kulturę Majów oraz ciepłą i czysta wodę w Morzu Karaibskim i Zatoce Meksykańskiej. Cudowne kolonialne miasteczka, bogata historia, tropikalna roślinność, niesamowite ruiny, świetna kuchnia i przemili mieszkańcy to największe atuty miejsca.

Bogactwo luksusowych hoteli - Cancun, Riwiera Majów, Mayakoba i Tulum

Na Półwyspie Jukatan w Meksyku każdy znajdzie idealne miejsca dla siebie, nieważne czy preferujecie aktywne życie czy leżakowanie z drinkiem na wygodnych materacach przy basenie. Znajdziecie tam też wiele możliwości rozrywki i życia nocnego, szczególnie w popularnych miejscach jak Tulum czy w strefie hotelowej Cancun. Jedna z najsłynniejszych dyskotek regionu Cancun to Coco Bongo, które przyciąga miłośników tańca, dobrej muzyki i zabawy do białego rana. Zaskakujące noce w tym klubie na Riwierze Majów są pełne szaleństwa, latających akrobatów i tancerzy w niesamowitych kostiumach.

Nowoczesne hotele All Inclusive w wieżowcach Cancun, luksusowe ośrodki w Mayakoba i Playa del Carmen jak oraz kameralne pensjonaty w modnym Tulum oferują szeroki wachlarz zakwaterowania, w zależności od charakteru podróżnych, ich oczekiwań oraz budżetu.

Meksyk

Playa del Carmen to klimatyczne miejsce, polecane w szczególności dla dorosłych. 

Mayakoba słynie z ekskluzywnych hoteli światowej klasy jak Rosewood, Banyan Tree i Fairmont oraz ze świetnie utrzymanych pól golfowych. To wymarzona lokalizacja dla graczy w golfa oraz na spokojny wypoczynek z dziećmi.

W ofercie biura CARTER® znajdziecie zarówno romantyczne hotele dla nowożeńców jak Zoetry Paraiso de la Bonita, ekskluzywne wille przy plaży w Tulum jak i hotele przyjazne rodzinom, które oferują moc atrakcji dla najmłodszych jak hotel i park rozrywki Xcaret. Xcaret proponuje ekskluzywne zakwaterowanie wraz z pakietem All-Fun Inclusive® , gdzie oprócz różnorodności restauracji i barów w cenie jest także wstęp do wszystkich parków i części tego niesamowitego kompleksu wypoczynkowo-rozrywkowego. Hotel dodatkowo organizuje wycieczki fakultatywne z przewodnikiem, z czego największą popularnością cieszą się wizyty w Chichen Itza i starożytnym mieście Majów, wpisanym na listę siedmiu nowych cudów świata. 

Kolonialna przeszłość – autentyczne miasteczka i tradycyjne hacjendy

Jukatan przeżył hiszpańską konkwistę w XVI wieku, co widoczne jest w dzisiejszej architekturze miast jak Merida czy Valladolid. W czasie podróży do Meksyku wizyta w tych miasteczkach będzie interesującą odmianą od nowoczesnego wybrzeża. Zwiedzanie z prywatnym przewodnikiem to doskonała lekcja z historii Meksyku, podczas której dowiedzieć się można jak świątynie i piramidy Majów stopniowo traciły na swej ważności, a na ich miejsce powstawały zastąpiły klasztory i inne katolickie miejsca obrządku religii katolickiej. Sporą atrakcja dla odwiedzających będzie zatrzymanie się w meksykańskiej hacjendzie na przedmieściach miast, które pochodzą jeszcze z czasów kolonizacji przez Hiszpanów. W dużej mierze zostały one odrestaurowane i obecnie mieszczą się w nich luksusowe i czarujące hotele. Nocleg w hacjendzie to prawdziwa podróż w czasie: umeblowanie stanowią ręcznie rzeźbione meble, piękne dekoracje, wspaniałe ogrody z antycznymi fontannami i bujną zielenią pełną kolorowych ptaków.

Meksyk

Jeśli marzy Wam się tradycyjny ślub w meksykańskiej hacjendzie wystarczy skontaktować się z biurem podróży. Hacjendy są ważną częścią jukatańskiej kultury; stanowią ważny punkt spotkań ważnych osobistości Meksyku, a ponadto stanowią tło scenerii meksykańskich telenowel. Z CARTER® możecie zatrzymać się w trzech wspaniałych hacjendach, Santa Rosa, Temozón Sur i Xanatun Casa de Piedra w okolicy Meridy oraz Uayamon. Wybierając się zaś do sąsiedniego stanu Campeche warto zatrzymać w Hacienda Uayamon. Wakacje w Meksyku bez wizyty i kilku nocy w klasycznej hacjendzie będą z pewnością niekompletne i spowodują, że na pewno z chęcią będziemy powracać do tego magicznego kraju.

Inspiracje i relacje z wypraw: https://carter.eu/blog/

Serdecznie zapraszamy do kontaktu: travel@carter.eu

Tel: 22 392 60 16/17, kom: 509 601 246

https://www.instagram.com/carter_luxurytravel/