Niezależnie jednak od tego, jakie są upodobania estetyczne obdarowywanej, akcesoria typu portfel powinny być dobierane tak, by były przede wszystkim bardzo trwałe, eleganckie oraz praktyczne w swym codziennym wykorzystaniu. Jak zatem przejść od teorii do praktyki i na czym konkretnie skoncentrować swą uwagę, gdy decydujemy się na inwestycję w tego rodzaju upominek?

Poznaj dostępne opcje

Na rynku galanteryjnym dominuje kilka charakterystycznych fasonów portfeli damskich. Do najpowszechniejszych i najczęściej wybieranych zalicza się kopertówki, a więc warianty clutch, które są dużym gabarytowo portfelem idealnie nadającym się jako alternatywa wobec standardowej torebki. Równie mile widzianym drobiazgiem prezentowym jest trifold, czyli portfel składany podwójnie i dopiero później zapinany. Jego wielkość z reguły pozwala na swobodne noszenie go w kieszeni. Bifold z kolei to model składany na pół. Na uwagę zasługuje także bilonówka, a więc typowa podkówka określana także niekiedy jako coin. Wristlet to zaś portfel wizytowy, który wyposażony jest w specjalny pasek do założenia na nadgarstku. Rewelacyjnie sprawdza się na imprezach.

Popatrz na zapięcie

O praktyczności i użyteczności portfela damskiego bez wątpienia w bardzo dużym stopniu przesądzają nie tylko gabaryty, ale również i jego zapięcie. Najbardziej funkcjonalne są modele z zamkiem błyskawicznym, czy na zatrzask bądź bigiel. Tego rodzaju warianty można obejrzeć w rozmaitych stylizacjach i różnorodnej estetyce na stronie popularnego sklepu internetowego janpolbis.pl. Nie brak też i portfeli zapinanych na rzep czy z magnesem. Warto wiedzieć, że bardzo często to określony fason produktu przesądza o jego zapięciu i przykładowo wspomniany wcześniej trifold nigdy nie będzie dostępny z opcją zasuwania na zamek czy z rzepem. Jeżeli zatem praktyczność to główny czynnik przesądzający o wyborze konkretnego portfela, koniecznie zrezygnuj z selekcji pod kątem wzorów na rzecz selekcji pod kątem chociażby wymienionego już zapięcia. Tak banalny z pozoru drobiazg przesądza o bezpieczeństwie przechowywania w portfelu cennych przedmiotów, czy pieniędzy i dokumentów.