W najbliższą sobotę i niedzielę w godzinach 11.00-15.00 Port Łódź zaprasza właścicieli psów wraz z pupilami na otwarcie bezpłatnej strefy treningowej dla psów. W programie znajdą się spotkania z psim behawiorystą z łódzkiej szkoły dla psów „Wesoła Łapka”, a także trenerami, którzy na co dzień zajmują się szkoleniem czworonogów. Zaplanowano też pokazy psich umiejętności oraz zabawy połączone z treningiem dla czworonożnych przyjaciół, podczas których zwierzaki wykorzystają swój najważniejszy zmysł - węch. Właściciele czworonogów też poznają ćwiczenia, które są wartościowym uzupełnieniem codziennego spaceru.

Miłośnicy psów wspólnie ze swoimi pupilami będą mogli wziąć także udział w szkoleniu metodą Rally-o. Jej głównym założeniem jest budowanie pozytywnej więzi w relacji człowiek - pies. „Posłuszeństwo na luzie” sprawdzi znajomość podstawowych komend, chęć wykonywania poleceń i współpracę psa z właścicielem.

- Strefa treningowa dla psów będzie wspaniałym miejscem dla czworonogów i ich opiekunów pod warunkiem, że wszyscy użytkownicy będą dbać o dobrostan swoich i innych psów. Psi park zaprojektowany został z myślą o możliwości wybiegania psów bez smyczy. Ważne, by zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa. Należy obserwować zachowanie swojego psa i ingerować w sytuacji, gdy pies zacznie wysyłać komunikaty, których konsekwencjami mogą być awantury między biegającymi czworonogami – mówi Jerzy Herma, zoopsycholog, trener przewodników psów, mł. instruktor przewodników psów ratowniczych. - Strefa treningowa posiada również tor przeszkód. Dzięki niemu przewodnicy będą mogli pogłębić relacje, współpracę ze swoim psem oraz wypracować sposoby jego motywacji, by z chęcią pokonywał tor przeszkód. Co więcej, budowa tej strefy bez wycinki drzew sprawiła, że jest to jedno z nielicznych miejsc tego typu w Polsce z mocnym zacienieniem, co bardzo poprawi komfort korzystania z wybiegu i toru.

Dla naszych czworonożnych przyjaciół nie zabraknie również niespodzianek – sklep Piotr i Paweł z okazji eventu ufundował kosze z karmą, natomiast sklep Kakadu przygotował 15 proc. rabatu na cały asortyment przy zakupie karmy dla schroniska.

Ogrodzony teren, na którym znajdują się dedykowane psom urządzenia do treningu, jest usytuowany na tyłach Portu Łódź (od strony sklepu IKEA). W strefie treningowej znajdują się: równoważnia, slalom, tunel, a także pochylnia i kładka. Dzięki takiemu rozwiązaniu można tu rozpocząć trenowanie psa, naukę posłuszeństwa lub doskonalić nabyte już umiejętności. Taki swoisty „plac zabaw” dla psów to także wiele radości dla naszych pupili i odpowiednia aktywność utrzymująca czworonogi w zdrowiu i dobrej kondycji.

Strefa treningowa dla psów jest bezpłatna i dostępna przez cały czas. Każdy pies musi przebywać w niej pod opieką właściciela, który bierze za swojego czworonożnego przyjaciela odpowiedzialność.

Harmonogram eventu:

11.00–13.00 – porady psiego behawiorysty,

13.00–14.00 – zabawy węchowe dla psów,

14.00-15.00 – szkolenie psów metodą Rally-o (szkolenie psów rodzinnych z zakresu posłuszeństwa).