Sprawdzają się nie tylko w przypadku osób, mających problemy ze swoją historią kredytową – są bardzo dobrym rozwiązaniem również dla klientów, którzy nie mają czasu na wnioskowanie o kredyt bankowy. Jakich korzyści możesz oczekiwać, wnioskując o pożyczkę pozabankową?

Firmy oferujące pożyczki przez internet działają szybciej niż banki

Procedura przyznania kredytu bankowego podlega ściśle określonym kryteriom. Głównym warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku (prócz dobrej historii kredytowej) jest „gwarancja” wypłacalności. Kredytobiorca powinien odznaczać się stabilną formą zatrudnienia oraz odpowiednio wysokimi dochodami, z których będzie w stanie pokryć powstałe zobowiązanie. Z ryzykiem odmowy udzielenia kredytu muszą liczyć się nie tylko byli dłużnicy – bankom zdarza się nie udzielić go osobom, które nigdy nie dokonały zakupów w systemie ratalnym bądź nie zaciągnęły kredytu. Problemy te nie występują w przypadku pożyczki przez internet, gdyż firmy te podpisują umowy także z klientami, którzy mają negatywne wpisy w swej historii kredytowej. Wnioski o gotówkę wymagają minimum formalności, a cały proces weryfikacyjny najczęściej zamyka się w ciągu kilkudziesięciu minut.

Złóż wniosek w dowolnej chwili

Pożyczki przez internet są zdecydowanie najszybszym sposobem uzyskania dodatkowej gotówki. Wniosek możesz złożyć o dowolnej porze – w dniu wolnym od pracy bądź w środku nocy. Rzecz jasna, nie poznasz wówczas decyzji tuż po przesłaniu formularza. Zyskasz jednak pewność, iż Twój wniosek zostanie rozpatrzony już w kolejnym dniu roboczym. Wystąpienie o pożyczkę zajmuje mniej czasu niż dojazd do najbliższego banku. Cały proces zajmuje zaledwie kilka minut, po których następuje równie szybki proces weryfikacji wniosku.

Pewna gotówka w sytuacjach kryzysowych

Uszkodzony samochód, zepsuta lodówka… pewnych wydatków nie sposób przewidzieć. O ile część kosztów można uwzględnić w trakcie planowania i zarządzania miesięcznym bądź rocznym budżetem, wypadki losowe mogą drastycznie wstrząsnąć Twoimi domowymi finansami. Rozmaite usterki sprzętów domowych bądź niespodziewane wizyty lekarskie wiążą się ze znacznym uszczupleniem budżetu. W poważnych sytuacjach nie możesz czekać na pozytywną decyzję banku – pożyczki przez internet gwarantują Ci szybki zastrzyk gotówki, dzięki której będziesz w stanie uporać się z komplikacjami.

Poznaj całkowitą kwotę zobowiązania

Niepodważalną zaletą pożyczki przez internet jest możliwość szybszego zapoznania się z dokładnymi kosztami umowy na etapie ustalania rat i wysokości pożyczki, niż ma to miejsce w przypadku bankowości stacjonarnej. Przykładem takiego pożyczkobiorcy jest TAKTO Finanse, którego strona internetowa zawiera podgląd na temat wszystkich wartości składowych zobowiązania. Pożyczki przez internet to wygodne i bezpieczne rozwiązanie wielu problemów finansowych. Wbrew spotykanym opiniom, instytucje udzielające takich pożyczek podlegają ściśle określonym procedurom i przepisom. Zyskujesz dzięki temu pewność, iż w umowie nie znajdują się niejasne zapisy i małe druczki, których mogłeś nie zauważyć.