To fachowy, a zarazem najprostszy w użyciu stabilizator dedykowany aparatom bezlusterkowym.

Co jakiś czas firma DJI wypuszcza na rynek nowe urządzenie, które szybko zyskuje na popularności. Gimbal DJI Ronin SC właśnie miał premierę, a na stronie producenta od pewnego czasu pojawiały się zapowiedzi o tym, że producent szykuje nową niespodziankę. Osoby śledzące markę wiedziały, że wkrótce pojawi się jakiś produkt, ale nie miały pewności, że będzie to gimbal. Czym charakteryzuje się ten stabilizator?

Lekki i stabilny

Osoby poszukujące sprzętu, który odnajdzie się w ekstremalnych warunkach, będą zadowolone. Gimbal jest wyposażony w 3-osiową stabilizację, a oprócz tego jest kilka zaawansowanych trybów dla użytkownika. Poza stabilnością warto zwrócić uwagę na jego wagę, która wynosi 1.100 gramów. Osiągnięto to dzięki temu, że stabilizator powstał z aluminium, magnezu i innych lekkich, ale wytrzymałych materiałów. Pomimo niewielkiej wagi, można z nim połączyć urządzenie o masie do 2 kilogramów.

Wygoda przede wszystkim

Zarówno konstrukcja, jak i opcje stabilizatora są przemyślane, by w najwyższym stopniu gwarantować wygodę użytkowania. Gimbal DJI Ronin – SC ma wbudowane tryby, które automatycznie pozwolą zrobić ujęcie panoramiczne lub timeplace. Możliwe jest też śledzenie obiektu. Wśród funkcji, które wpływają na wygodę, na podkreślenie zasługuje Firce Mobile. Dzięki tej opcji można sterować urządzeniem ze swojego smartfona. Podkreśla się również wydajność, bo wedle informacji podawanych przez producenta, bateria ma trzymać nawet 11 godzin.

Dostępne akcesoria

Zawsze każde urządzenie działa i prezentuje się lepiej, kiedy korzysta się z dedykowanych mu akcesoriów. DJI to przewidział i razem z gimbalem DJI Ronin – SC na rynku pojawiły się pasujące do niego dodatki. Można zamówić na przykład uchwyt na smartfona albo gripy do baterii.

Zobacz także: Czy nowym dronem DJI będzie Spark 2?