Przyczyn tego problemu może być wiele, ale na początek dokładniej przyjrzyj się wszystkim składnikom, które znajdują się w twojej diecie. Może okazać się, że to właśnie niektóre produkty znajdujące się w twojej diecie skutecznie utrudniają ci odchudzanie. Niestety nie wszystko, co wydaje się dietetyczne i zdrowie, właśnie takie jest. Niekiedy produkty, które wydają się dietetyczne, są kaloryczne i ich spożywanie może być dla nas zdradliwe. Oto lista tych najgorszych (sporządzona przez autora strony https://africanmango.pl/).

1. Jogurty


Na diecie wiele osób sięga po słodkie jogurty. Wydaje nam się, że przecież powstają one z mleka, a dzięki temu mają korzystny wpływ na pracę układu trawiennego, a dodatkowo wzbogacone są one zdrowie bakterie, które wzmacniać będą mikroflorę bakteryjną. Okazuje się jednak, że nie wszystkie jogurty, które znajdują się na półkach w sklepie, są zdrowie. Te słodkie to zmora dla każdego, kto przebywa na diecie, ponieważ są one źródłem jedynie pustych i bezwartościowych kalorii. Warto wiedzieć, że wybierając jogurty, które są przedstawiane jako niskotłuszczowe, wybieramy te, które są wzbogacone o jeszcze więcej cukru, a dzięki temu ich smak jest dla nas taki dobry. Jednak jeżeli sięgniemy po jogurty naturalne, to dajemy naszemu organizmowi wiele dobrego, ponieważ są one bogate w wapń, witaminę A i D. A można je spożywać razem z musli, świeżymi owocami i orzechami.

2. Orzechy


Wydaje nam się, że jedzenie orzechów to jedna z najlepszych decyzji na diecie. Przecież są one bogate w błonnik, który przyśpiesza pracę jelit, a także skutecznie wspomaga trawienie. Dodatkowo, są one bogate w cenne sole mineralne, na przykład magnez, który wspiera pracę całego ustroju. Wiele osób uważa, że warto spożywać orzechy, ponieważ mają one dobry wpływ na kondycję mózgu. Jednak nie ma co z nimi przesadzać. Jak wiadomo, wszystko co spożywane jest w nadmiernych ilościach, staje się dla nas szkodliwe. Tak jest również w przypadku orzechów włoskich, które w stu gramach mają aż ponad 600 kalorii. Orzechy laskowe to również 600 kalorii, a pistacje to ponad 500 kalorii. Ze względu na to, że mają one dobry wpływ na pracę organizmu i są bogate w cenne składniki odżywcze, to nie należy z nich rezygnować. Warto jednak pamiętać, by nie przesadzać z ich ilościami i jeść je nie częściej niż dwa - trzy razy w tygodniu.

3. Płatki śniadaniowe


Każdy człowiek powinien pamiętać, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, tak więc nie można go pomijać. Liczy się również to, co spożywamy w ciągu tego posiłku. Wiele osób decyduje się na spożywanie mleka lub jogurtu z płatkami śniadaniowymi. Częściej jednak sięgamy po te słodkie płatki, ale nie są one dla nas najlepszym wyjściem. Warto wiedzieć, że słodkie płatki śniadaniowe tuczą, ale to nie wszystko - zawierają one w sobie niewielkie ilości składników odżywczych, więc można je zaliczyć do pustych kalorii. Bogate są oczywiście z cukier, ale zawierają mało błonnika. Zdecydowanie lepszym pomysłem na zdrowe i nietuczące śniadanie jest jedzenie płatków owsianych. Są one bogate w błonnik, witaminy i minerały, a dostarczają one energii na cały dzień. Dodatkowo ich spożywanie zmniejsza łaknienie.

4. Białko


Białko jest jednym z ważniejszych elementów odżywczych naszej codziennej diety. Jest ono budulcem komórek, a także dostarcza niezbędnej energii do organizmu. Białka znajdują się w rybach, jajkach, nabiale, mięsie, a także w niektórych warzywach. Okazuje się, że większość naszego społeczeństwa spożywa wystarczające ilości białka. Tak więc niekonieczne są jego suplementacje. Nadmiar białek, mimo tego, że są one zdrowie, może negatywnie wpływać na pracę organizmu. Jego spożywanie w za dużych ilościach sprawi, że wątroba nie będzie go w stanie rozłożyć, a przez to nie dotrze on do tkanki tłuszczowej. Jaki będzie tego skutek? Okazuje się, że przez to może nam przybyć nawet kilka kilogramów więcej.

5. Pieczywo


Węglowodany to niezbędne źródło energii, która jest potrzebna dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Warto jednak, by dostarczane były one z właściwych i wartościowych źródłem. Na diecie znacznie lepiej jest zrezygnować ze spożywanie białego pieczywa, które jest wysoko przetwarzane i przez to ubogie jest w cenny błonnik, witaminy i minerały. Jeżeli w czasie diety na śniadanie sięgasz po pieczywo, to zwiększa się ryzyko, że zamiast schudnąć, to znowu przybierzesz na wadze. Zamiast białego pieczywa staraj się zawsze wybierać pełnoziarniste.

6. Ziemniaki


Wiele osób unika ziemniaków, ponieważ wydaje nam się, że są one tuczące. Jeżeli jemy je w odpowiednich ilościach i bez zbędnych dodatków, to nie będą one miały wpływu na proces odchudzania. Jednak jeżeli jemy je zbyt często, a dodatkowo doprawiamy je tłuszczykiem i skrawkami, to stają się one tuczące i ich jedzenie może znacząco utrudnić odchudzanie.