Miasto Nauki, czyli wiedza w Porcie Łódź

Bożonarodzeniowe słodkie lenistwo nie może trwać wiecznie. Po tak długo wyczekiwanym wypoczynku ducha i ciała niejeden klient Portu Łódź zechce na własnej skórze przekonać się, jak działają prawa fizyki. Tym bardziej, że poświąteczna porcja wiadomości przedstawiona zostanie w formie łatwej i przyjemnej. To już ostatni dzwonek, by odwiedzić wystawę Miasto Nauki, będzie ona czynna tylko do końca grudnia. To podczas jej zwiedzania klienci Portu Łódź zobaczą największy piksel świata, doznają uczucia lewitacji i wkroczą do komnaty (wizualnej) nieskończoności.

Wielkie odliczanie w Porcie Łódź Junior

Nie tylko dorośli ze zniecierpliwieniem czekają na sylwestrowe szaleństwa. Także dzieci wiedzą, jak z uśmiechem na buziach przygotować się do rozpoczęcia kolejnego roku. Od 28 do 31 grudnia najmłodsi klienci Portu Łódź będą poznawać zabawy i gry noworoczne. W tych dniach nie zabraknie pląsów i kolorowych korowodów, które korzystnie wpłyną na koordynację ruchowo-taneczną dzieci. Juniorki wykonywać będą również kolorowe kalendarze, które z pewnością przydadzą się w nadchodzącym 2014 roku.  

 

Wystawa Miasto Nauki dostępna będzie dla zwiedzających do końca grudnia w godzinach otwarcia centrum. Najmłodsi klienci Portu Łódź będą mogli skorzystać z bezpłatnej sali zabaw w piątek 27 grudnia i poniedziałek 30 grudnia w godzinach 11.00 - 20.00, a w weekend od 10.00 do 20.00. Ostatniego dnia roku, 31 grudnia, Port Łódź, jak i Port Łódź Junior będą otwarte od 11.00 do 16.00. 1 i 6 stycznia centrum będzie nieczynne.