Dzięki temu wiodą dostatnie życie i mogą wspomagać finansowo swoich bliskich, którzy zostali w kraju. Żeby móc udzielić swojej rodzinie szybkiej pomocy, trzeba najpierw dowiedzieć się, jak można to zrobić.

Emigracja na Wyspy

Tak jak z końcem XX wieku ogromna liczba Polaków wyjeżdżała do pracy w Niemczech, tak w ostatnich latach głównym kierunkiem emigracji naszych rodaków poszukujących pracy są Wyspy Brytyjskie. Dla wielu z nich znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym jest wystarczającym powodem do zdobycia dobrze płatnej pracy. Mimo nieprzyjemnych nastrojów związanych z brexitem, w Wielkiej Brytanii wciąż pracuje ogromna liczba Polaków, którzy zarabiają i odkładają pieniądze na powrót do Polski bądź już ułożyli sobie życie zagranicą i nie planują powrotu do kraju.

Pomoc dla bliskich

Często decyzję o wyjeździe za przysłowiowym chlebem podejmują osoby, których całe rodziny są w trudnej sytuacji finansowej. Członek rodziny wybierający pracę zagranicą jest wówczas wielką nadzieją dla domu, w którym się nie przelewa. Lepszy standard życia i znacznie wyższe zarobki niż w Polsce to argumenty przemawiające do wielkiej liczby ludzi, zwłaszcza młodych, szukających perspektyw i żądnych wyzwań. Po ułożeniu sobie życia w nowym państwie emigrant może zacząć wspomagać finansowo rodzinę, co często jest ratunkiem w trudnej sytuacji.

Łatwy transfer środków

Bywa tak, że członkowie rodziny emigranta na Wyspach potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Środki często są potrzebne na opłacenie rachunków bądź zakup przedmiotów pierwszej potrzeby – wówczas bardzo ważnym czynnikiem w całej transakcji jest czas. Na szczęście istnieje możliwość wykonywania transakcji, w których przelewy z UK do Polski następują bardzo szybko (nawet do 24 h) i do tego są darmowe. W porównaniu z przelewami tradycyjnymi transakcje te są też dużo łatwiejsze w wykonaniu, a samo ich zlecenie również zajmuje niewiele czasu. Nie trzeba do tego zagłębiać się w skomplikowane regulaminy, w których zawarte są do końca korzystne warunki. Sytuacje, w których istnieje konieczność natychmiastowego przesłania środków z UK do Polski, są już wystarczająco nerwowe i stresujące – osobie wykonującej transakcję nie są potrzebne dodatkowe negatywne bodźce w postaci trudności zrozumienia mechanizmu wykonywania przelewu.

Decydując się na transfer pieniędzy z UK do Polski trzeba mieć na uwadze nie tylko czas wykonywania transakcji, ale również inne czynniki. Bardzo ważną kwestią jest wspomniana już wcześniej opłata za sam przelew. Do tego dochodzi przelicznik walut, który – jak wiadomo – jest zmienny.

Jeśli korzysta się z usług firm specjalizujących się w przelewach międzynarodowych, trzeba – dla własnego bezpieczeństwa – upewnić się, że firma ta nie będzie wymagała dostępu do Twojego konta bankowego, ponieważ takie rozwiązanie nigdy nie jest do końca bezpieczne i nie należy mu ufać.