Ważny jest wygodny strój oraz akcesoria, ale także przygotowanie mentalne i Twoje nastawienie. Joga to świetny sposób, by odstresować się po całym dniu zmagań. Sprawdź, o czym warto pamiętać, wybierając się na trening.

Niezbędne akcesoria

Trening jogi to czas skupienia się na sobie i swoim ciele. Bardzo ważne jest, by nic nie rozpraszało Twojej uwagi. Przede wszystkim postaw na wygodny strój, który nie będzie krępował Twoich ruchów. Ubrania do ćwiczeń powinny umożliwiać swobodną cyrkulację powietrza i zapewniać komfort. Odpowiednie tkaniny naturalnego pochodzenia chłoną wilgoć i doskonale dopasowują się do kształtu ciała. Wybierz elastyczne legginsy, które podkreślą Twoją sylwetkę, a do tego t-shirt z przewiewnej bawełny albo dopasowane body. Na chłodniejsze dni warto także zabrać ciepłą bluzę.

Bardzo ważna jest także mata do jogi, która umożliwi całkowite odprężenie. Powinna gwarantować amortyzację oraz stabilizację i nie zmieniać położenia podczas wykonywania ćwiczeń. Jeśli często podróżujesz, wybierz lekką i cienką matę, która nie zajmie wiele miejsca w bagażu. Postaw na produkt przyjazny dla środowiska i nadający się do recyklingu. Dobrym wyborem będzie propozycja z biodegradowalnego kauczuku, która nie zawiera silikonów, lateksów, ołowiu ani kadmu, a atrakcyjny nadruk wykonano z farb na bazie wody. Taka mata zapewni dobrą przyczepność i zapobiegnie ślizganiu się dłoni i stóp. To bardzo ważne, szczególnie podczas wykonywania dynamicznych treningów.

Odpowiednie nastawienie

Oprócz niezbędnych akcesoriów, podczas treningu jogi niezwykle ważne jest Twoje nastawienie. Pamiętaj, że jest to chwila dla Ciebie, podczas której powinnaś skupić się wyłącznie na sobie i swoim ciele. To czas, w którym problemy zostawiasz za drzwiami sali treningowej i wyciszasz negatywne myśli. Wsłuchaj się w polecenia instruktora i kontroluj swój oddech. Pełen relaks pozwolą osiągnąć Ci rytuały. Na zajęciach zazwyczaj rozpalane są kadzidła. Jeśli wykonujesz trening w domu, warto zaopatrzyć się  na przykład w drewienka Palo Santo czy naturalne świece. Joga - sklep Joyinme posiada wszystkie akcesoria niezbędne, aby trening był efektywny i przyjemny, a także pozwolił Ci się zrelaksować.

Odpowiednie przygotowanie do treningu jogi, pozwoli w pełni cieszyć się tą aktywnością fizyczną, a także efektami, które wniesie do Twojego życia. Ćwiczenia nie tylko pozwolą Ci zadbać o Twoją sylwetkę, ale wpłyną na Twoje zdrowie, również to psychiczne. To świetny sposób na walkę ze stresem.