W obozie z początku XV wieku, w namiocie rycerskim z chorągwiami i sztandarami powita nas kasztelan i  kasztelanowa wraz ze swoim dworem, rycerzami, łucznikami, giermkami, mnichami i skrybami. W obozie krzątać się będą także damy, oczekujące na powrót sławnych rycerzy z pojedynków. Podróżując do średniowiecza będziemy mogli odwiedzić ówczesną czerpalnię papieru, a w skryptorium nauczymy się podstaw pisma gotyckiego, wykorzystując rysik i pióro gęsie. Będzie okazja, by nauczyć się władać mieczem, a także strzelać z prawdziwego łuku. Chętni będą mogli przymierzyć strój średniowiecznego wojownika, czy obejrzeć broń, jaką posługiwali się rycerze polscy w średniowieczu.

Organizatorzy imprezy zaplanowali dla najmłodszych cykl zabaw i konkursów, które umożliwią dzieciom poznanie historii i kultury średniowiecza. Wartości edukacyjne wplecione zostaną w widowiskowe scenki walk rycerskich oraz interaktywne, humorystyczne scenki z życia rycerzy i dam.

Projekt edukacyjno-zabawowy realizują członkowie bractwa rycerskiego Chorągwi Czarnego Rycerza oraz profesjonalni aktorzy i animatorzy.

Port Łódź zaprasza wszystkich chętnych adeptów rycerskiego fechtunku do wspólnej zabawy 5 czerwca w godzinach 10.00 – 21.00. Wstęp na wszystkie atrakcje i pokazy jest bezpłatny.