Ziemia Polska od niemal dziesięciu lat tworzy i dostarcza w pełni naturalne i organiczne nawozy. Oprócz tego na terenie Polski znajduje się kilka przyjaznych środowisku kompostowni. Firma dokłada wszelkich starań, by jakość oferowanych usług i produktów była na najwyższym poziomie, co odzwierciedla się w ilości samych pochlebnych opinii wśród kupujących.

Mieszkańcy Ożarowa Mazowieckiego i Bielic, w których wytwarzane są nawozy firmy Ziemia Polska, są zadowoleni z dostępności do naturalnych nawozów, które służą wszystkim i przyczyniają się bezpośrednio do rozwoju gospodarki okolicznych gmin.

 

Kompostowanie sposobem na ponowne wykorzystanie materii organicznej

Wielu rolników nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dobre dla ich upraw jest używanie naturalnych nawozów. Wprowadzenie do gleby mikroorganizmów probiotycznych sprawia, że staje się ona bardziej żyzna a sama uprawa znacznie prostsza. Sam proces wytwarzania kompostu jest bardzo prosty. Naturalne, organiczne liście, osady i pozostałości owocowo-warzywne przetwarzane są do czasu  powstania gotowego do użycia kompostu.

W kompostowniach firmy Ziemia Polska stworzone zostały w pełni kontrolowane warunki, dzięki czemu są przyjazne środowisku oraz mieszkańcom.

Nie należy obawiać się kompostowni

Początkowo mieszkańcy okolicznych miejscowości, w których powstawały zakłady Ziemia Polska, mieli obawy przed nieprzyjemnym zapachem i zanieczyszczeniem wód gruntowych spowodowanych sąsiedztwem kompostowni. Bardzo szybko jednak ich zdanie na ten temat się zmieniło, ponieważ zarówno woda, jak i powietrze są czyste, a rolnicy mogą korzystać z dobrodziejstw naturalnych środków poprawiających jakość uprawianej gleby.

Zakłady w Bielicach spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców, którzy pozytywnie wypowiadają się na temat przedsiębiorstwa oraz na temat kompostowni.