Poranek bez kawy? Smakosze tego wspaniałego napoju nie wyobrażają sobie bez niego rozpoczęcia dnia. Nie ma nic przyjemniejszego niż filiżanka aromatycznej kawy zaraz po przebudzeniu. A jeśli jeszcze możemy się nią delektować na świeżym powietrzu w ogrodzie lub na balkonie to dzień będzie z pewnością udany.

Smaczna i aromatyczna kawa - jak ją zrobić?

Bardzo ważne jest parzenie kawy. Oczywiście metod jest wiele, warto wypróbować co najmniej kilka aby znaleźć dla siebie idealne rozwiązanie. Kawę jak z włoskiej kawiarni możesz mieć w domu. Jest mnóstwo akcesoriów dzięki którym zaspokoisz nawet najbardziej wymagające kubki smakowe. Kluczową sprawą wydaje się być jakość kawy, natomiast równie ważny jest sposób jej parzenia. Właściwie dobrana metoda pozwala na wydobycie walorów smakowych i zapachowych ukrytych w ziarnach. Znaczenie ma także temperatura i czas parzenia, a także woda, jakiej użyjemy w tym procesie. Dla prawdziwych smakoszy robienie kawy to sztuka. Jeśli kawa ma być zaparzona profesjonalnie, szybko i wygodnie najlepszym rozwiązaniem będzie zakup ekspresu do kawy. Niestety wiąże się to z niemałymi kosztami. Na szczęście jest wiele alternatywnych rozwiązań. Możemy na przykład zaopatrzyć się w kawiarkę (najtańszy model ekspresu ciśnieniowego) lub zaparzacz tłokowy, czyli tzw. French press. Jednak dla prawdziwych koneserów kawy profesjonalny ekspres do kawy będzie najlepszym rozwiązaniem. A koszty zakupu z pewnością zrekompensuje smak i przyjemność delektowania się tym wspaniałym napojem. Tylko profesjonalne i markowe ekspresy do kawy są w stanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej wytrawnych gustów. Proces parzenia trwa zaledwie kilka chwil i jest w pełni zautomatyzowany. Na stronie http://caffegrano.pl/kategorie-produktu/ekspressy-do-kawy/ znajdziesz nowoczesne, funkcjonalne i łatwe w obsłudze ekspresy do kawy.

Kawa w biurze

Caffe Grano dedykuje swoje ekspresy również dla firm. W ofercie firmy jest wiele urządzeń znanych marek jak Saeco, Jura, Gaggia, Necta i wiele innych. Większość z nas spędza w biurze mnóstwo czasu. Nie ma nic przyjemniejszego niż przerwa z filiżanką wspaniałej kawy przygotowanej w ekspresie. Caffe Grano to młoda, dynamicznie rozwijająca się marka, ciesząca się już dużym uznaniem Klientów. To pasja i doświadczenie. Specjalizuje się głównie w sprzedaży i kompleksowej obsłudze biur. Począwszy od własnej palarni, a skończywszy na oficjalnej dystrybucji profesjonalnych i nowoczesnych ekspresów. To także własny, niezależny i autoryzowany serwis. To najwyższe standardy, elastyczność i indywidualne podejście do Klienta. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą firmę, czy jesteś przedstawicielem dużej korporacji.

Jaki ekspres wybrać?

W ostatnim czasie najbardziej popularne są ekspresy automatyczne. Należą one co prawda do wyższej półki cenowej, ale są niezwykle łatwe w obsłudze. Zarówno robienie kawy jak i czyszczenie maszyny są całkowicie zautomatyzowane, co daje znaczną oszczędność czasu i wygodę. To bardzo proste w obsłudze urządzenia, dzięki czemu pyszną kawę może przygotować bez większej wiedzy na ten temat. Ekspresy do kawy kapsułkowe, proste w użyciu, zajmują mało miejsca i co ważne są tańsze od ekspresów automatycznych. Wystarczy włożyć kapsułkę aby po chwili cieszyć się pyszną kawą. A dostępność wielu wariantów smakowych sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niestety kapsułki są dość drogie i co najważniejsze nie są eko. Ekspresy kolbowe to półautomatyki, wymagają samodzielnego zmielenia kawy, umieszczenia jej w kolbie dociskając z odpowiednią siłą. Nadają się głównie do przyrządzania espresso i wymagają pewnego doświadczenia - użytkownik sam decyduje o większości parametrów.

Dla wielu osób kawa jest nieodłącznym elementem każdego poranka. Przeciętny Polak zużywa rocznie niemal 3 kg kawy. Nic więc dziwnego, że popularność ekspresów do kawy stale rośnie. Są one już nie tylko wyposażeniem kawiarni ale stają się jednym z podstawowych urządzeń w każdej kuchni i biurze. Różnorodność modeli na rynku powoduje, że miłośników kawy jest coraz więcej.