Momenty oczekiwania przed szkołą na wywieszenie list zaczynają odchodzić do lamusa. Dzisiaj króluje e-dziennik i sprawdzanie informacji w smartfonie, na tablecie czy w laptopie.

Kiedy będą wyniki rekrutacji do liceum?

W związku ze zmianami, które spowodowane są wyłączeniem gimnazjów, do szkół ponadgimnazjalnych pójdą zarówno trzecie klasy, jak i ósmoklasiści z podstawówek. Znacznie większa liczba uczniów może powodować problemy w rekrutacji do liceum. Proces przyjmowania wniosków zakończył się 28 czerwca. Był to ostatni moment na zmianę szkoły pierwszego wyboru czy profilu klasy. Kiedy wyniki rekrutacji do liceum ujrzą światło dzienne? Już 16 lipca do godziny 12.00 można dowiedzieć się, czy nastolatek trafi do wymarzonej szkoły. Po oficjalnych informacjach przychodzi czas na złożenie dodatkowych dokumentów, takich jak: oryginał świadectwa oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu (gimnazjalnego lub po ósmej klasie).

Jak sprawdzić wyniki rekrutacji do liceum?

Wyniki rekrutacji do liceów przedstawiane są w formie list wywieszanych w szkołach średnich. By nie jeździć pod szkołę i sprawdzać werdykt na drzwiach wejściowych, skorzystaj z rozwiązań online. Nabór! to elektroniczny system, który od 15 lat pozwala na przeprowadzenie rekrutacji do liceum bez potrzeby wychodzenia z domu. Pozwala na szybkie logowanie i jest chętnie wykorzystywany przez kandydatów. Jeśli uczeń skorzystał z tej możliwości, warto zainteresować się ściśle połączoną aplikacją– eLO! 2019.

 

Źródło: shutterstock.com

Nowy sposób sprawdzania wyników - aplikacja eLO! 2019

Aplikacja eLO! 2019 to prosty sposób, by poznać wyniki rekrutacji do liceum zaraz po ich ogłoszeniu. Pozwoli szybko sprawdzić, czy nastolatek zakwalifikował się do wybranej klasy. Aplikacja eLO! 2019 oferuje dostęp do praktycznych wskazówek na temat przejścia do nowej szkoły. Po przydzieleniu odpowiedniej szkoły, uczeń zyskuje dostęp do forum klasy. eLO! 2019 działa podobnie, jak popularna niegdyś Nasza Klasa (późniejsze nk). To także sposób na przełamanie pierwszych lodów. Aplikacja eLO! 2019 pomaga uczniom zapoznać się przed rozpoczęciem roku szkolnego. Będzie rozwiązaniem dla nastolatków mających problem z aklimatyzacją oraz nieśmiałością. Znacznie łatwiej będzie powiedzieć „Cześć” osobie, z którą rozmawiało się przez komunikator w smartfonie.

Korzystać z aplikacji eLO! mogą także rodzice. Oddzielny kanał dedykowany dla opiekunów pozwala im nawiązać znajomość z innymi ojcami i matkami oraz pozostać na bieżąco z informacjami, o których pociecha może zapomnieć. Uczniowie nie muszą obawiać się o nadmierną inwigilację – kanały są zupełnie oddzielne. 

Aplikacja eLO! nie jest nowością. Dostępna była już dla uczniów w 2018 roku. Działała zarówno na smartfonach z systemem Android, jak i na iPhone’ach z systemem iOS. Od tego czasu interfejs nie uległ szczególnej zmianie. 

Nastolatkowie mający np. Samsung Galaxy S8 czy Huawei P20 – czyli telefony z systemem Android, mogą pobrać najnowszą wersję aplikacji prosto ze sklepu Google Play. Link do pobrania znajduje się poniżej. W gorszej sytuacji są posiadacze iPhone 7. O ile wersja eLO! 2018 zawierała możliwość pobrania aplikacji bezpośrednio ze sklepu App Store, o tyle Vulcan nie udostępnił wersji eLO! 2019 dla posiadaczy iOS.

Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.edu.vulcan.elo2019

 

Źródło: play.google.com

Wybierz nowy smartfon z eMAG

Początek roku szkolnego to świetny moment, by zastanowić się nad nowymi potrzebami nastolatka. W dzisiejszych czasach młode osoby wyjątkowo stawiają na technologię. Wymień stary model telefonu na nowoczesny iPhone 8 dostępny w eMAG. Wakacje będą dobrym czasem, by zacząć korzystać z Samsunga Galaxy S8, który pozwoli zarówno na odczytanie informacji o nowej klasie, jak i zachwyci Cię swoim zakrzywionym ekranem. Chcesz uwiecznić początki szkoły? Wybierz Huawei P20 z oferty eMAG i skorzystaj z podwójnego aparatu Leica.