W pierwszym tygodniu czerwca Juniorki z Portu Łódź będą obchodzić swoje święto – Dzień Dziecka. Wśród przygotowanych dla nich zabaw znajdzie się m.in. tworzenie cukierków z bibuły, gra w ciuciubabkę czy przeciąganie liny.
7 czerwca w ramach obchodów Dnia Chemika dzieci przeniosą się do Akademii Pana Kleksa, w której poszukają guzików szpaka Mateusza, dowiedzą się, co rozpuszcza się w wodzie i jaki odcień farby uzyskają, łącząc ze sobą różne kolory.

W drugim tygodniu czerwca nie zabraknie rozwijających zajęć ruchowych, a także zabaw plastycznych, podczas których maluchy stworzą unikalne drzewa genealogiczne. W tańcu i z kredkami w dłoniach dzieci dowiedzą się także, co robić, by pomóc rodzicom w wykonywaniu codziennych domowych obowiązków.

Między 16 a 22 czerwca najmłodsi wkroczą w świat emocji. Podczas zabaw plastycznych poświęcą się rysowaniu buziek wyrażających smutek i radość, a w trakcie zajęć ruchowych będą uczyć się rozpoznawać emocje na podstawie żywiołowej lub spokojnej muzyki. Dzieci poznają też znaczenie słów: „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”.

W ostatnich dniach miesiąca w Porcie Łódź Junior dzieci oddadzą się artystycznemu szaleństwu. Z okazji Dnia Ojca stworzą okolicznościowe kartki, krawaty, portrety i ramki na zdjęcia.