Aby jednak zespołowi dobrze się pracowało, należy stworzyć odpowiednią atmosferę w biurze, która pozytywnie wpłynie na koncentrację i ogólne samopoczucie pracowników. Jednym z bardziej skutecznych i zarazem efektownych sposobów na uzyskanie takiego rezultatu jest wprowadzenie do wnętrza biurowego odrobiny zieleni. Sprawdź, co może zrobić dla Twojej firmy roślinność w biurze.

Rośliny i kwiaty w biurze - co dają?

Zarówno prawdziwe, jak i sztuczne rośliny w biurze są w stanie zapewnić firmie szereg korzyści, które mogą przełożyć się na jakość pracy. Naturalne kwiaty nie tylko poprawiają estetykę wnętrza, ale również pozytywnie wpływają na czystość powietrza, co jest ważne - zwłaszcza w mieście. O naturalne rośliny trzeba jednak regularnie dbać, a nie każda firma posiada dedykowanego pracownika do takich zadań. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw stawia na sztuczne rośliny i kompozycje, które nawet z bliska naśladują wyglądem naturalny odpowiednik, a nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Jeśli interesuje Cię, jakie są najważniejsze zalety takiego rozwiązania, oto one:

  • działanie antystresowe - obecność zieleni odpręża, uspokaja i łagodzi napięcie, a samo biuro sprawia wrażenie mniej technicznego i sterylnego
  • zwiększenie wydajności - zielone rośliny w biurze wpływają na poprawę koncentracji i tym samym polepszają efektywność pracy zespołu
  • aspekt wizerunkowy - zielone biuro pokazuje zespołowi, że firma dba o dobre samopoczucie pracowników. To również ważny sygnał dla klientów odwiedzających biuro, świadczący o tym, że trafili oni do nowoczesnej, przyjaznej firmy, która troszczy się w swojej pracy o najmniejsze szczegóły.

Zielona ściana do biura - efektowna dekoracja

Jeśli cenisz sobie nietuzinkowe aranżacje, na ścianie możesz także zamontować tzw. ogród wertykalny, który będzie stanowił wręcz wizytówkę firmy. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale nie tylko w biurze, ale również w punktach usługowych i handlowych - salonach kosmetycznych i SPA, kawiarniach, na siłowni.

Czujesz, że roślinne i kwiatowe kompozycje mogą ożywić przestrzeń w Twojej pracy, ale nie wiesz, gdzie szukać takich rozwiązań? W całej Polsce istnieją firmy, które zajmują się projektowaniem i montażem naturalnych, i sztucznych instalacji roślinnych, takich jak np. ogrody wertykalne i zielone ściany. Najbliższą firmę specjalizującą się w tej dziedzinie najłatwiej jest znaleźć przez Internet. Profesjonaliści doradzą Ci, jaka propozycja będzie optymalna do Twojego biura i zadbają o to, by całość idealnie wpisywała się w filozofię marki.