Nic w tym dziwnego, gdyż taki sposób przemieszczania się jest nie tylko wygodny i ekonomiczny, ale i ekologiczny. Zalety wyboru dwukołowca nad samochód czy komunikację miejską są praktycznie niezliczone, jednak postaramy się dzisiaj przedstawić dlaczego warto postawić na rowery miejskie jako sposób przemieszczania się w metropolii.

 

 

 

Rowery miejskie damskie i rowery miejskie męskie - konstrukcja

 

Budowa roweru miejskiego jest charakterystyczna i może nie każdemu odpowiadać. Takie modele powstają zarówno dla kobiet, jak mężczyzn, jednak większości osób rower miejski kojarzy się z klasyczną damką, w której jest tylko jedna, bardzo obniżona rura ramy. Rowery miejskie umożliwiają nam jazdę w wyprostowanej pozycji, a także są wyposażane w komfortowe chwyty, szerokie, miękkie siodełka, czy amortyzowane sztyce. Ich budowa umożliwia kobietom podróżowanie w sukienkach czy spódnicach, a także łatwy montaż dodatkowych koszyków, które mogą pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale i ozdobną. Rowery miejskie jednak często nie posiadają wielu cech nowoczesnych konstrukcji, które również mają na celu podniesienie komfortu jazdy. Mowa tu na przykład o wielu biegach, które potrafią ułatwić nam podjazd pod stromą górkę czy pozwolić się zrelaksować podczas codziennej trasy. Rowery miejskie oczywiście również mogą być wyposażone w wielobiegowy napęd, jednak jest on w nich spotykany znacznie rzadziej - najczęściej widzimy w nich 3 lub 8 biegów. Taka ilość jest zadowalająca podczas przemieszczania się po równych terenach, jednak na stromej górce możemy odczuć pewne niedogodności. Kolejną z drobnych wad rowerów miejskich może być ich ciężkość - zazwyczaj posiadają pełne wyposażenie, które czyni je bardziej stylowymi, ale ujmuje im zwinności i szybkości.

 

Istnieją także rowery miejskie dziecięce – między innymi urocze propozycje marki Kellys, wyposażone w obniżoną ramę, którą najczęściej posiadają rowery miejskie damskie. Rowery miejskie online to bogata oferta sklepu Sportsalon, w której znajdziesz model dla całej rodziny. Jeżeli jednak preferujesz zakupu dokonać na miejscu – odwiedź sklepy rowery miejskie Warszawa i rowery miejskie Gdańsk – w Sportsalonie uzyskasz profesjonalną poradę i znajdziesz wszystko, czego potrzeba całej rodzinie do jazdy na rowerze.

 

 

 

Zalety jazdy rowerem na co dzień

 

Jednoślad to jak już wspomnieliśmy doskonała alternatywa dla samochodu i komunikacji miejskiej. Za jego pomocą przemieszamy się ekonomicznie - nie musimy opłacać benzyny i innych kosztów eksploatacyjnych samochodu lub kupować biletu miesięcznego. Nie wydzielamy dodatkowych spalin, dzięki czemu przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska. Przemieszczając się rowerem dbamy dodatkowo o poprawę własnego zdrowia - zarówno psychicznego, jak i fizycznego, gdyż spędzamy czas w przyjemnej atmosferze, na świeżym powietrzu i możemy po drodze cieszyć oko przyjemnymi widokami. Jeśli pracujemy w centrum nie musimy przejmować się wiecznie przepełnionymi i płatnymi parkingami, rower możemy podpiąć w praktycznie dowolnym miejscu. Nie dotyczy nas również problem korków - nie musimy więc wdychać cudzych spalin stojąc i marnując nasz bezcenny czas. Latem znacznie przyjemniej jest przejechać przez przydrożny park, czy ścieżką rowerową niż stać w ścisku komunikacji miejskiej. Rowery miejskie nie wymagają od nas wiele - wystarczy pojazd raz na jakiś czas wyczyścić i zabrać na regularny przegląd, by nasz jednoślad doskonale nam służył przez wiele lat.

 

Jeżeli nie mamy pewności czy nasza kondycja będzie w stanie sprostać naszym wymaganiom i trasom, jakie musimy pokonać możemy zdecydować się na rower z elektrycznym napędem. Ten pozwoli nam na miejsce dotrzeć bez zbędnego zmęczenia oraz zniweluje problem małej liczby biegów.

 

 

 

Rowery miejskie markowe chociaż nie są bardzo uniwersalne, to są doskonałym środkiem transportu do metropolii. Dzięki nim przejedziemy wygodnie z miejsca na miejsce i nie będziemy musieli w tym celu zakładać specjalistycznych ubrań kolarskich. Zalety rowerów miejskich warto poznać na własnej skórze - kolarstwo to pasja, która wciąga. 

 

Zainteresowany serwisem oraz zakupem rowerów? Zamów online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

 

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl