Gdy sytuacja staje się na tyle poważna, że trwale ustają uczuciowe, fizyczne i gospodarcze więzi łączące obie strony, możliwe jest formalne zakończenie małżeństwa. Tu rodzi się pytanie, czy przez procedurę rozwodową opłaca się przechodzić samemu? A może korzystniejszym wyjściem będzie skorzystanie ze wsparcia adwokata rodzinnego? W tym artykule rozważamy za i przeciw obu rozwiązań.

W swojej sprawie o rozwód możesz występować samodzielnie

Jednym z pierwszych pytań, jakie zadają sobie małżonkowie których czeka rozwód jest to, czy będą potrzebować adwokata. Decyzję należy podjąć indywidualnie – przez rozwód można bowiem przejść samodzielnie. Wiąże się to jednak z wieloma trudnościami, jak choćby konieczność dopełnienia formalności i wypełnienia pism procesowych. Dla wielu sprawa rozwodowa jest na tyle trudnym przeżyciem, że sama myśl o zajmowaniu się pismami urzędowymi to zbyt wiele. Pomoc profesjonalnego pełnomocnika okazuje się wówczas bardzo przydatna. Adwokat doskonale wie, jakich wymogów formalnych trzeba dopełnić w sprawie o rozwód. To on dba o poprawne wypełnienie oraz dostarczenie wniosków i pism procesowych, a tym samym pozwala klientowi przejść przez rozwód, jednocześnie nie angażując się w sprawę. Warto podkreślić, że strony korzystające ze wsparcia adwokata nie muszą osobiście stawiać się w sądzie na każdej z rozpraw. Bycie obecnym podczas przesłuchań świadków bywa niezmiernie ciężkie – nierzadko zdarzenia związane z rozwodem odbijają poważne piętno na psychice człowieka. Nadmiar negatywnych emocji i stresu nikomu nie służy, dlatego mając możliwość zatrudnienia adwokata, dobrze jest z niej skorzystać.

Doświadczony adwokat będzie bronił Twoich racji przed sądem

Nie ma przeszkód, aby do sprawy rozwodowej przygotować się samodzielnie. Osoby, które są doskonale zorganizowane, znają przepisy prawne i czują się na siłach by samodzielnie występować przed sądem, mogą wybrać takie rozwiązanie. Podczas rozwodu może dochodzić do prób manipulacji ze strony byłego małżonka, a negocjacje i przesłuchania mogą przybrać inny, niż spodziewany obrót. Na takie sytuacje nikt nie jest przygotowany tak dobrze, jak adwokat rozwodowy. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, zastanawiasz się nad zatrudnieniem prawnika, ale jeszcze nie jesteś zdecydowany, zajrzyj na Portal Rozwód z Nią: https://www.rozwodznia.pl/ . Jest on prowadzony przez prawników z Kancelarii Adwokackiej Chojka, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie spraw rozwodowych. Skontaktuj się i porozmawiaj z adwokatem, który pomoże Ci podjąć najlepszą dla Ciebie decyzję.