Od 2 do 12 grudnia łódzka Caritas za pośrednictwem Mikołaja i pomagających mu Aniołów dostarczy prezenty do domów dzieci. W ten sposób chce obdarować 1.200 dzieci z ubogich rodzin w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Pabianicach i Łasku. Oprócz podarunku dla najmłodszych pociech, Mikołaj przyniesie każdej rodzinie paczkę, w której znajdą się artykuły spożywcze, kosmetyczne i chemiczne.

Akcja jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju w skali kraju. Dzieci otrzymują od Mikołaja pocztą kartki z informacją, kiedy mogą się spodziewać jego wizyty. Zawsze na te odwiedziny się przygotowują – wykonują kartki, bombki, uczą się wierszy i piosenek. Paczki dla każdego dziecka pakowane są indywidualnie, gdyż ofiarodawcy znają wiek i płeć dzieci. W paczkach znajdują się wszystkie artykuły, o których marzą maluchy: zabawki, słodycze, kosmetyki, gry, artykuły sportowe i ubrania. Ale najbardziej niesamowity jest moment odwiedzin Mikołaja i Aniołka w domach dzieci. To chwila niezwykła, pozwalająca dzieciom czuć się wyjątkowymi, ważnymi. To moment, kiedy dzieciaki zaczynają wierzyć, że marzenia naprawdę się spełniają.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w role Mikołajów i Aniołów odwiedzających dzieci w domach wcielą się patroni honorowi oraz przedstawiciele patronów medialnych i sponsorów. W poniedziałek, 2 grudnia, dzieci w Pabianicach odwiedzą: Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki, Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, Anna Mroczek, dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi i ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor łódzkiej Caritas.

 

Przez 10 lat trwania akcji Serce na gwiazdkę Caritas:

- obdarował prezentami 18 tysięcy dzieci, odwiedzając każde z nich w domu,

- odwiedził i obdarował paczkami rodzinnymi prawie 5 tysięcy rodzin,

- prezenty dla dzieci ufundowało 350 darczyńców – firmy i osoby prywatne,

- w role Mikołaja i Aniołka wcieliło się 600 wolontariuszy,

- taksówkarze TELE-TAXI 6400-400 wykonali prawie 450 kursów, każdorazowo odwiedzając w ramach jednego kursu kilka rodzin.