Rok temu zawodowy strażak, Miłosz Michalak wziął się za słodkości. Przy Zamkowej 63/1 otworzył fit cukiernię „Słodka Harmonia”. Tym samym wstrzelił się w niszę i wybawił z opresji łasuchów, którzy choć uwielbiają, to słodkości z cukrem jeść nie mogą.

Teraz w Słodkiej Harmonii do wypróbowania są: sernik czekoladowy, ciasto pinacolada, pianka słodka, brownie z masłem, brownie fasolowe, torcik z chia, ciasto szpinakowe a także torty: cytrynowy, marchewkowy, snickers.

Nie może zabraknąć też serniczka jaglanego na bezglutenowych herbatnikach, z dodatkiem mleczka kokosowego, który – jak twierdzi właściciel – jest najchętniej wybieranym smakołykiem pabianiczan.

 – Wszystkie ciasta i torty przygotowujemy sami – mówi Michalak. – Można zamawiać porcję na miejscu, ale też zapakujemy na wynos.

 Zobacz też: Z psem do kawiarni, restauracji, pubu? Jasne!

Żeby nie było na sucho, to do słodyczy do wyboru jest 8 rodzajów herbat (czas parzenia odmierza specjalna klepsydra), kawy z łódzkiej palarni czy lemoniady.

Jako jedyna w mieście, cukiernia serwuje też macerowaną kawę („Cold brew Nitro”). To orzeźwiająca porcja kofeiny, która w połączeniu z azotem „zachowuje się” podobnie jak piwo Guinness.

– To 100 procent arabiki. Przez to, że przygotowywana jest na bazie zimnej wody i leżakuje 12 godzin, ma więcej kofeiny – mówi właściciel.

Wszystko tu jest zdrową alternatywą dla lubianych łakoci. Ciasta i torty robione są na bazie naturalnych składników. Cukier zastąpiony jest erytrytolem, ksylitolem lub pochodzi z owoców. Karob zastępuje tu kakao. Nie doszukamy się tu też mąki pszennej. A że świadome odżywanie też często chodzi w parze ze świadomością problemów naszej planety, to cukiernia stawia także na ekologię. Słomki, jak i sztućce na wynos są papierowe.

Z okazji urodzin

Do każdego dzisiejszego zakupu w fit cukierni dodawane są kupony. Spośród nabywców kuponów wylosowane zostaną vouchery, kawy i zdrowe masła orzechowe.