Są to czynności wymagające wzorowej precyzji, stąd jeśli chcemy zadbać o jak najlepszy efekt końcowy, warto przygotować zawczasu wysokiej jakości zaplecze w postaci profesjonalnych akcesoriów do lakierowania. Jednym z takich niezbędnych przyrządów, bez którego trudno mówić o idealnym wykończeniu lakierowanych powierzchni, są sitka lakiernicze. Jakie sitko lakiernicze wybrać w zależności od charakteru pracy i czym kierować się przy jego zakupie?

Sitka lakiernicze – zastosowanie

Sitka lakiernicze są przeznaczone na potrzeby oczyszczania lakierów oraz wszelkich innych ciekłych substancji jak na przykład farby przed wlaniem ich do pojemnika czy kubka pistoletu lakierniczego i rozpoczęciem lakierowania. Działają one na zasadzie filtracji, oddzielając grudki i cząstki mechaniczne od powierzchni lakieru czy farby. Stąd jest to element znacznie usprawniający przebieg prac wykończeniowych, ponieważ sitko eliminuje konieczność pozbywania się zanieczyszczeń z powłoki lakierniczej na późniejszych etapach. Sitko lakiernicze stanowi jeden z podstawowych akcesoriów do lakierowania samochodów zapewniających wstępną filtrację stosowanego przez nas preparatu. Jest to także powszechnie stosowane rozwiązanie w wielu dziedzinach przemysłu. Użycie wysokiej jakości sitka lakierniczego dobranego odpowiednio pod kątem stosowanego preparatu, zapewnia idealną konsystencję przy jego nakładaniu i pozwala na wydajniejsze gospodarowanie stosowanym produktem.

Jakie sitko lakiernicze wybrać?

Główny podział sitek lakierniczych obejmuje te przeznaczone do jednorazowego oraz wielokrotnego użytku. Jednorazowe sitka są wykonane z papieru i posiadają nylonowy wkład. Sitka wykonane w całości z nylonu mogą być używane wiele razy, jednak aby móc je ponownie wykorzystać trzeba pamiętać o ich dokładnym umyciu wodą po skończonej pracy, a w przypadku lakierów rozpuszczalnikowych odpowiednim rozpuszczalnikiem.

W zależności od preparatu sitka posiadają określone parametry otworów, określane w mikronach. Wersje sitek o mniejszych otworach około 125 mikronów gwarantują bardzo dokładną filtrację preparatów wodorozcieńczalnych jak lakiery, utwardzacze i bejce. Większe otwory sitek filtrujących (ponad 200 mikronów) przeznaczone są z kolei do lakierów bazowych, bezbarwnych czy podkładów.  Sitka o bardzo dużych otworach przekraczających 400 mikronów stosuje się do podkładów z zawartością elementów stałych, farb i lakierów wodnych, na przykład w stolarce.

W sklepach ze specjalistycznym asortymentem lakierniczym możesz dopasować rodzaj i parametry sitka w taki sposób, aby były one kompatybilne z pistoletami z kubkiem górnym lub dolnym i zapewniały idealną filtrację wstępną i końcową. Są one także wykonane z solidnych materiałów o dużej klasie wytrzymałości, które dają gwarancję bardzo długiej trwałości i znakomitej wydajności produktu, jakim jest sitko lakiernicze.

Postaw na profesjonalne akcesoria lakiernicze Ekemichal

Sklep internetowy Ekemichal posiada szeroki asortyment profesjonalnych narzędzi i akcesoriów lakierniczych. Dzięki kompleksowej ofercie znajdziesz tam wszystkie niezbędne produkty, które pozwolą Ci zapewnić wysoką wydajność prac lakierniczo-blacharskich. Obok kubków lakierniczych, pistoletów lakierniczych na wirtualnych półkach znajdują się również różnego rodzaju nowoczesne sitka lakiernicze wielokrotnego użytku. Każdy z produktów w tej kategorii cechuje wysokiej jakości wykonanie ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, które zapewnią Twoim akcesoriom trwałość i niezawodność na lata. Ekemichal wyróżnia wieloletnie doświadczenie i wiele pozytywnych opinii zadowolonych Klientów oraz wyjątkowo przystępne ceny. Jeśli potrzebujesz zasięgnąć porady w kwestii doboru potrzebnych akcesoriów lakierniczych, sklep oferuje możliwość profesjonalnego doradztwa specjalistów, którzy pomogą Ci przy zakupie produktów jak najbardziej dopasowanych do charakteru i zakresu Twoich prac.