Tysiące zdjęć lunchy na Instagramie, pięknie ułożone jedzenie, zdrowe posiłki… Towarzyszem tego wszystkiego stało się bento. Czym jest i dlaczego musisz go mieć?

Bento to, tylko i aż, pojemnik na żywność. Nie byle jaki. Stał się pożądanym produktem, modnym dodatkiem do codzienności, upiększaczem zdjęć w mediach społecznościowych. Bez bento nie ma udanego lunchu w pracy czy w szkole. Bo to już nie te czasy, w których do biura zabierało się bułkę z sałatą i kiełbasą. Człowiek, który żyje w latach 20. XXI wieku, chce żyć zdrowo i modnie. Na drugie śniadanie je domowej roboty sushi, sałatkę z dressingiem i owoce. Zdrowy obiad przygotowuje w domu i zabiera ze sobą do pracy. W tym wszystkim pomaga mu pojemnik bento. Dziś to, po prostu, must have.

Mobento - praktyczny pojemnik na żywność

Przyjrzyjmy się funkcjonalności bento na przykładzie pojemników Mobento w sklepie bentomania.pl. Dzięki wzięciu ich pod lupę dowiemy się, dlaczego nie mają z nimi szans „tradycyjne” pojemniki ze sklepu AGD.

Po pierwsze, pojemność Mobento jest duża – spokojnie zapakujesz do nich dwudaniowy obiad. Dostępne są dwa warianty: Original o pojemności 1 litra i Square o pojemności 1,7 litra. Dzięki swojej szczelności, zaopatrzysz się na drogę w zupę, sos, surówkę. Nic się nie porozlewa i nie przecieknie, nawet w plecaku, podczas jazdy rowerem czy w zatłoczonym metrze. Dlatego Mobento jest wybierane coraz częściej przez rodziców dla dzieci. Zamiast suchej i jałowej kanapki, można dziecku zapakować sałatkę z ulubionym sosem – bez ryzyka, że płynny sos zaleje podręczniki i przybory w plecaku.

Po drugie, Mobento to pojemniki dwupoziomowe. To bardzo przydatna funkcjonalność, bo dzięki niej zapakujesz żywność i nie ma ryzyka, że wszystko się ze sobą zmiesza. Możesz wlać zupę na górną kondygnację a drugie danie umieścić na dole. Możesz też rozdzielić posiłki – na górze lunch, na dole przekąska. Dużo praktyczniej jest mieć je w jednym pojemniku niż w dwóch osobnych.

Mobento – zdrowy dla twojej rodziny, bezpieczny dla środowiska

Ta francuska firma naprawdę przemyślała linię swoich produktów. Dowód? Pojemniki Original w pełni nadają się do recyklingu, co w dobie troski o planetę jest nie do przecenienia. Można je podgrzewać w kuchence mikrofalowej bez uszczerbku. Z łatwością podgrzejesz w pracy obiad bez wyjmowania go z pudełka. Można je myć w zmywarce a to duży plus, gdy wielu z nas pędzi każdego dnia, by zdążyć ze wszystkim.

Materiały użyte w produkcji są nieszkodliwe i nadają się do kontaktu z żywnością. Nie zawierają szkodliwych substancji takich jak BPA i BPS.

Mobento – unikatowy design

Jakby zalet było mało, Mobento są niesamowicie zaprojektowane. To nie tylko pojemniki, to ozdoba codzienności, która z jedzenia na wynos czyni luksusowy posiłek. Warto sprawić sobie taki prezent i skończyć z nieestetycznymi pudełkami na drugie śniadanie. Jedzenie z nich cię przygnębia? Zainwestuj w Mobento. Na stronie bentomania.pl znajdziesz unikatowe wzory i najmodniejsze motywy – dżungla, stonowane kolory, pastele. Skomponujesz w nich idealne posiłki!