Szukasz pomysłu na weekendową rozrywkę, która na długi czas będzie mogła pozostać w twojej pamięci? Lubisz wyzwania i adrenalinę? Nie masz lęku wysokości? W takim przypadku doskonałym pomysłem będzie skok spadochronowy w tandemie!

Skoki spadochronowe wydają się niedostępne dla przeciętnego Kowalskiego. Wielu z nas kojarzy je z koniecznością zdobycia właściwych uprawnień, wysokim ryzykiem, drogim hobby. Jednak tak naprawdę skoki ze spadochronem wcale nie są niebezpieczne ani bardzo drogie. Co więcej, możemy skoczyć nawet wtedy, gdy nie przejdziemy żadnego wcześniejszego przeszkolenia. To dostępne za sprawą skoków tandemowych.

Skok tandemowy – co to jest?

Tandem, czyli skok spadochronowy w tandemie to specjalny rodzaj skoku, w którym uczestniczą dwie osoby. Pierwszą z nich jest pilot tandemu, którym jest doświadczony instruktor spadochroniarstwa z tysiącami podobnych skoków za sobą. Drugą jest pasażer, który nie musi mieć wcześniejszych szkoleń w tej dziedzinie, także nie musi brać udziału w badaniach lekarskich czy ćwiczeniach.

Podobnie jak zwykłe skoki spadochronowe, także te tandemowe odbywają się z wysokości 3.000-4.000 metrów. Wysokość wyskoku wpływa na czas swobodnego spadania, którym określa się spadanie jeszcze bez otwartej czaszy spadochronowej. Ten krótki moment, który trwa od 30 do 60 sekund, jest zdecydowanie najbardziej emocjonującym w całym skoku. To wtedy możemy poczuć, jak to jest, gdy lecimy w kierunku ziemi z niesamowitą prędkością, bez żadnych ograniczeń. Oczywiście, to doznanie całkowicie bezpieczne, dlatego nie musimy się o nic obawiać.

Po osiągnięciu właściwej wysokości pilot tandemu uruchamia spadochron. Na otwartej czaszy uczestnicy już wolniej zmierzają w kierunku lądowiska. Wtedy możemy podziwiać okoliczną panoramę i odetchnąć już po wcześniejszych emocjach. Lądowanie po skoku tandemowym jest miękkie, dlatego nie musimy obawiać się o jakiekolwiek kontuzje.

Ile zapłacimy za skok tandemowy?

To wcale nie taka droga rozrywka, jak może się wydawać. Ceny rozpoczynają się od około 500 złotych w przypadku skoku z 3.000 metrów, natomiast skok spadochronowy w tandemie z 4.000 metrów to wydatek rzędu 700 złotych.

Skok ze spadochronem może być też zarejestrowany – dzięki temu możemy uzyskać niezwykłe pamiątki. W tym celu musimy wykupić specjalną usługę rejestracji. Za zebranie materiałów odpowiedzialny będzie wtedy jeszcze jeden skoczek, na którego kasku będzie zamontowana kamera. Zdjęcia i filmy możemy najczęściej odebrać jeszcze tego samego dnia po skoku na płycie lub też będą one zamieszczone on-line do pobrania. Cena rejestracji to około 200-300 złotych.

Skoki tandemowe organizowane są przez wiele ośrodków na terenie całego kraju. Możemy znaleźć ich adresy już teraz, a następnie od razu zapoznać się z ofertami i wykonać internetową rezerwację na najbardziej dogodny termin. Możemy też wykupić vouchery upominkowe, które są świetnym pomysłem na prezent.

Więcej informacji dotyczących skoków tandemowych oraz spadochroniarstwa można znaleźć na stronie: skokiwarszawa.pl.