Regularne stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków może przynieść skórze znaczne korzyści i poprawić jej stan, a także opóźnić starzenie. Warto zatem nie rezygnować z kilku kroków, które zajmują co najwyżej kilkanaście minut o poranku oraz wieczorem. W całej tej pielęgnacji należy jednak pamiętać o skórze w okolicach oczu, która niejednokrotnie jest pomijana, zresztą niesłusznie. To właśnie w tym obszarze twarzy zmarszczki pojawiają się najszybciej, a dużo cieńsza i delikatniejsza cera wymaga zastosowania kremów pod oczy, które nie będą jej podrażniać i nadmiernie obciążać. Jest to również powód, dla którego bardzo szybko staje się ona sucha, a nagminne jej ciągłe pomijanie daje się we znaki. Jak zatem pielęgnować skórę w okolicach oczu? Na to pytanie odpowiemy poniżej!

Demakijaż

Makijaż, w tym także ten oka, wykonujemy niemalże codziennie. I chociaż nie używamy wielu produktów, to niezmycie lub nawet niepoprawnie wykonany demakijaż mogą mieć negatywne skutki. Wówczas, przy codziennym rozciąganiu skóry w tej okolicy, nie pomogą nawet najlepsze kremy pod oczy. O czym zatem należy bezwzględnie pamiętać? Przede wszystkim całkowitą podstawą jest regularność, czyli zmywanie make-upu za każdym razem, niezależnie od zmęczenia i dużej chęci położenia się do łóżka. Drugą, niemniej istotną sprawą, jest poprawność wykonywanych ruchów. Nie wolno nie tylko trzeć skóry w okolicach oczu, ale także jej nadmiernie rozciągać. Zapobiega to powstawaniu tak niechcianych przecież zmarszczek. Zamiast tego należy dobrze nasączony wacik przytrzymać kilka sekund na powiece i przeciągnąć w stronę zewnętrznego kącika.

Nawilżanie

Nie tylko skóra twarzy potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, dlatego niezwykle ważne jest, żeby pamiętać również o tej w okolicach oczu i stosowaniu dedykowanych jej kremów. To właśnie one są produktami skutecznymi, sprzyjającymi utrzymywaniu elastyczności, a jednocześnie młodego wyglądu. Warto zadbać, żeby wybrany krem posiadał również dodatkowe właściwości odpowiadające indywidualnym wymaganiom skóry w okolicy oczu. W przypadku pojawiania się zmarszczek, wskazane są te o charakterystyce przeciwstarzeniowej. Z kolei przy dużych i uciążliwych zasinieniach polecane są produkty o właściwościach rozjaśniających. Poszukując kremów pod oczy dla siebie, należy koniecznie pamiętać o sprawdzeniu przed zakupem posiadanych przez nie certyfikatów zarówno dermatologicznych, jak i okulistycznych. To powinno ustrzec przed podrażnieniami nie tylko skóry, ale również samych oczu.

Zmniejszenie opuchlizny

Jedną z najczęstszych przypadłości w okolicach oczu, zaraz obok zasinień, jest opuchlizna. W przeważającej liczbie przypadków pojawia się ona w wyniku nagromadzonej limfy, co dzieje się po nieprzespanej nocy czy źle zbilansowanej diecie. Zdarza się także, że jest to wynik reakcji alergicznej lub niektórych chorób, między innymi tych związanych z nieprawidłową pracą tarczycy. W celu zwalczenia opuchlizny jeszcze większe znaczenie zyskuje przemyślane dobranie kremów pod oczy. Wielokrotnie podkreśla się skuteczność takich składników jak kofeina czy ekstrakt z zielonej herbaty. Warto jednak, żeby uzyskać jeszcze lepszy efekt, włączyć do swojej rutyny pielęgnacyjnej masaż tej części twarzy. Można wykonywać go chociażby dłońmi, a poprawne i delikatne ruchy pomogą w odsunięciu wspomnianej już limfy. Tym samym będziesz cieszyć się piękną skórą w okolicach oczu.