Od założenia własnej firmy powstrzymuje nas jednak szereg czynników -  od finansów po najzwyklejszy brak czasu. Sklep internetowy, przynajmniej w początkowym okresie działalności, nie wymaga jednak tak dużego zaangażowania, jak mogłoby się wydawać. Udowadniamy to w poniższym artykule. Dowiedz się, jak szybko założyć sklep internetowy dzięki Sky-Shop.pl!

Dlaczego sklep internetowy = dobry pomysł na biznes?

Według najnowszych danych zakupy online robi już 7 na 10 polskich internautów. A tych jest w naszym kraju aż 28 milionów. Zainteresowanie branżą e-commerce jest więc ogromne. 

Tak, istnieje oczywiście druga strona medalu. Potencjał e-handlu dostrzega coraz więcej przedsiębiorców, co sprawia, że trzeba się liczyć ze sporą konkurencją. Klucz do sukcesu tkwi zatem w wyborze jak najmniej konkurencyjnej branży lub takiej, w której ma się do zaoferowania coś wyjątkowego. Miej na uwadze również, że rozpoczęcie przygody z prowadzeniem sklepu internetowego niesie ze sobą bardzo małe ryzyko, gdyż początkowe koszty są naprawdę niewielkie. 

Własny sklep internetowy - od czego zacząć?

Przygodę z własnym biznesem rozpoczyna się od… założenia działalności gospodarczej. Choć może wydawać Ci się to skomplikowane, wcale tak nie jest. Wystarczy wypełnić wniosek (online) i odbyć jedną wizytę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym, jeśli zachodzi konieczność rejestracji firmy jako podatnika VAT. Tego można jednak uniknąć, wysyłając odpowiednie wnioski listownie. Wszystkie formalności jesteś w stanie załatwić w ciągu jednego dnia. 

Sklep internetowy możesz prowadzić także w ramach działalności nierejestrowanej - pod warunkiem, że Twoje przychody nie przekraczają połowy pensji minimalnej brutto określonej na dany rok. To dobre rozwiązanie, jeśli sprzedajesz np. rękodzieło lub pliki cyfrowe. W przypadku, gdy konieczna jest współpraca z hurtowniami, szczerze rekomendujemy założenie działalności. 

Ostatnia kwestia przed przejściem do właściwego zakładania sklepu to wykupienie domeny internetowej - bez hostingu.

Jak założyć sklep internetowy?

Założenie działalności za Tobą? Domena wykupiona? A zatem od rozpoczęcia sprzedaży dzieli Cię naprawdę niewiele!

Będzie tak, jeśli skorzystasz z platformy sklepowej działającej w modelu abonamentowym, jak Sky-Shop. Polega to na tym, że w ramach miesięcznego abonamentu (od 99 zł!) otrzymujesz dostęp do oprogramowania, które umożliwia prowadzenie e-sklepu. W cenie zawiera się również szereg gotowych integracji z narzędziami oraz firmami, niezbędnych do prowadzenia efektywnego biznesu w branży e-commerce.

 

Sama konfiguracja sklepu na takiej platformie jest banalna i zajmie Ci najwyżej kilka godzin. Nie potrzebujesz do tego ani wiedzy programistycznej, ani umiejętności graficznych. Kwestie techniczne leżą po stronie dostawcy oprogramowania.

Najpierw możesz oczywiście za darmo przetestować takie rozwiązanie, do czego serdecznie zachęcamy. 

 

Oto, co proponuje Ci Sky-Shop.pl:

 • możliwość prowadzenia sprzedaży w sklepie internetowym, ale także na Allegro czy Facebooku,

 • elastyczne pakiety abonamentowe, dzięki którym płacisz tylko za te funkcje, z których naprawdę korzystasz,

 • sklep zaprojektowany w technologii RWD, dzięki czemu świetnie działa na każdym rodzaju urządzenia,

 • gotowe integracje z hurtowniami, portalami aukcyjnymi, marketplace’ami, systemami płatności, kurierami, narzędziami marketingowymi,

 • intuicyjny panel administracyjny do zarządzania sprzedażą, 

 • aplikacja mobilna, dzięki której możesz prowadzić biznes z dowolnego miejsca, 

 • bezpłatne wsparcie techniczne prosto od specjalistów branży e-commerce.

 •  

Przetestuj Sky-Shop - bezpłatnie!

 

Zakładamy sklep krok po kroku

Wiesz już, gdzie założyć sklep. Pora wyjaśnić, jak dokładnie to zrobić. Oto najważniejsze etapy:

 1. Założenie konta na platformie e-commerce.

 2. Podpięcie domeny oraz uzupełnienie danych Twojej firmy w panelu administracyjnym sklepu.

 3. Wprowadzenie produktów. Możesz zrobić to ręcznie lub wykorzystać moduł integracji z hurtowniami, dzięki któremu produkty pobiorą się automatycznie.

 4. Konfiguracja wyglądu. Zrobisz to za pomocą Kreatora Szablonu Sklepu, który działa na zasadzie przeciągnij i upuść. Możesz również zdecydować się na zakup gotowej skórki lub zlecić jej zaprojektowanie grafikowi.

 5. Ustalenie metod płatności i wdrożenie bramki. Szybkie płatności w sklepie internetowym to dziś podstawa!

 6. Nawiązanie współpracy z wybraną firmą kurierską. 

 7. Instalacja certyfikatu SSL, dzięki któremu zakupy w Twoim sklepie będą bezpieczne. 

 8. Stworzenie regulaminu i polityki prywatności. Na tym etapie radzimy skorzystać z usług prawników specjalizujących się w branży e-commerce.

A może dropshipping, czyli sklep internetowy bez magazynu?

Jeżeli od prowadzenia sklepu internetowego powstrzymuje Cię konieczność magazynowania i wysyłki produktów, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Sprzedaż w modelu dropshipping sprawia, że nie musisz się tym w ogóle przejmować.

 

Jak to działa? Ty odpowiadasz za rozwój sklepu i obsługę zamówień. Z kolei wysyłką i magazynowaniem produktów zajmują się hurtownie. Proste, prawda?

 

 

→ Sprawdź listę hurtowni dropshipping zintegrowanych ze Sky-Shop.

Podsumowanie 

Własny sklep internetowy to dziś jeden z najlepszych pomysłów na biznes. Jego realizacja jest naprawdę banalna dzięki platformom sklepowym działającym w modelu abonamentowym (SaaS). Przekonaj się, czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie! Załóż konto na www.Sky-Shop.pl i testuj oprogramowanie przez 14 dni za darmo.