Mowa o dwóch salach zabaw zlokalizowanych w Porcie Łódź.  

Junior mieści się obok strefy restauracyjnej centrum, a Smalandia usytuowana jest w sklepie IKEA, przy wejściu, tuż obok ruchomych schodów.

Port Łódź Junior to 400 m kw. zabawy. Najmłodsi mają tu do dyspozycji basen z piłeczkami, zabawki, kolorowanki, a do tego książki i maskotki. Na dzieci czeka też przebieralnia, w której znajdują się stroje księżniczek, strażaków, piratów, wróżek, czarodziejów i kowbojów. Dla przyszłych kucharzy została z kolei zaaranżowana kuchnia, w której maluchy mogą bez obaw pobawić się w przygotowywanie potraw. W Porcie Łódź Junior znajduje się także zamek z kącikiem zabaw dla najmłodszych gości odwiedzających salę. Animatorzy dbają o to, aby dzieciaki ciekawe i kreatywnie spędziły czas. Dzięki temu rodzice mogą spokojnie zrobić zakupy, a maluchy rozwijać swoje umiejętności współpracy i nawiązywania kontaktów z rówieśnikami. Do końca tego tygodnia, tj. do 14 stycznia, „Junior” zaprasza najmłodszych do wspólnej zabawy i zajęć, których tematem przewodnim jest zima. Razem z opiekunami maluchy będą mogły wykonać zimową dekorację do swojego pokoju. Natomiast od poniedziałku, 15 stycznia, dzieci pod okiem animatorów przygotują piękne prezenty z okazji zbliżającego się święta wszystkich babć i dziadków.

Sala zabaw Port Łódź Junior jest bezpłatna, do wspólnej zabawy zaprasza dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 10 lat.

Z kolei w sklepie IKEA, tuż obok ruchomych schodów, działa czarodziejski las –Smalandia. W trakcie pobytu w Smalandii dzieci mają do dyspozycji strefę ruchową, basen z kulkami, kuchnię, kino, chodak - zjeżdżalnię, strefę plastyczną i kinową oraz miejsce do czytania książek. Wielką atrakcję dla najmłodszych stanowi ponadto olbrzymia pajęczyna i liny do wspinaczki. Plac zabaw wyposażony jest w asortyment dziecięcy oraz zabawki z działu dziecięcego IKEA. Każdy rodzic może tu zostawić swoje pociechy pod opieką animatorów na półtorej godziny. Podobnie, jak w przypadku sali zabaw Port Łódź Junior, Smalandia jest bezpłatna i zaprasza dzieci, które mają ukończone 3 lata, a  nie ukończyły lat 10.

W najbliższych dniach animatorzy w Smalandii razem z dziećmi będą odganiać wszystkie senne koszmary. Będzie wspólne czytanie bajek i wojna na kulki z sennymi potworami. Każdy maluch będzie mieć też szansę, by opowiedzieć grupie, co mu się ostatnio śniło. Dzieci z pomocą opiekunów sali zabaw wykonają również osobisty łapacz złych snów, który powieszony obok łóżeczka z pewnością odstraszy wszystkie nocne potwory. 

Godziny otwarcia sali zabaw Smalandia:

poniedziałek – sobota 10.00-21.00, niedziela 10.00-20.00.

Godziny otwarcia Portu Łódź Junior:

poniedziałek – piątek 12.00-20.00

sobota – niedziela 10.00-20.00