Lód w bliskiej odległości od domu może okazać się bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Nietrudno w takiej sytuacji o poważne wypadki i przykre urazy. Zabezpieczenie powierzchni pokrytej lodem jest niezwykle ważne, szczególnie wtedy, gdy w domach znajdują się małe dzieci oraz seniorzy. Każdy domownik powinien jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo, np. w drodze do pracy lub też na zakupy.

Sól drogowa - najlepsze rozwiązanie na walkę z oblodzonymi powierzchniami

W walce ze śliskimi podjazdami, drogami lub też alejkami najlepszym rozwiązaniem dla domowników będzie sól drogowa. Oczywiście należy z niej korzystać w rozsądnych ilościach, posypując nią poszczególne kawałki powierzchni. Oblodzona powierzchnia zostanie wtedy skutecznie pozbawiona lodu. Na efekty takich działań nie trzeba będzie czekać długo. Tym samym poziom bezpieczeństwa wokół domu gwałtownie się zwiększy. Sprzyja to m.in. zapraszaniu gości, narażeni na niebezpieczeństwo nie będą również listonosze czy też akwizytorzy.

Warto dostosować się do wskazówek specjalistów, którzy przekonują domowników, iż optymalną wartością jest 1 kilogram soli na 10 metrów kwadratowych oblodzonej powierzchni. Wysypanie całego worka soli drogowej na lód nie jest dobrym pomysłem. W ten sposób na pewno nie przyspieszy się procesu topnienia, a można sobie jeszcze bardziej zaszkodzić.

Sól drogowa - odpowiednie aplikowanie kluczem do sukcesu

Sól drogowa Poznań powinna być wykorzystywana jedynie w miejscach, w których powierzchnia jest silnie oblodzona. Nie warto sypać soli drogowej na prawo i lewo, a skupić się jedynie na miejscach, które nie powinny się bez niej obejść. Sypanie solą zbyt szeroko, w mniejszych ilościach, doprowadza do tego, że skuteczność takiego rozwiązania jest znacznie redukowana.

Przy wyborze soli drogowej należy kierować się temperaturą otoczenia. Jeśli spadnie ona poniżej 10 stopni Celsjusza, wtedy należy zdecydować się na specjalne mieszanki, dzięki którym lód będzie mógł stopnieć. Niektóre mieszanki okazują się być w takich warunkach nieskuteczne. Warto zakupić takie mieszanki, w których znajdują się specjalne środki odladzające. Na szczęście dostęp do nich jest coraz szerszy. 

Skuteczne pozbycie się lodu na długi czas

Zastosowanie soli drogowej to optymalny sposób na pozbycie się lodu z przestrzeni wokół domu na długi czas. Dzięki temu nie ma problemów z tym, aby dzieci bawiły się bezpiecznie w śniegu. Oczywiście warunkiem do uzyskania odpowiednich efektów jest optymalne przechowywanie wybranej soli drogowej. Musi to być miejsce, które:

  • pozbawione jest wilgoci,
  • jest suche,
  • przypomina plastikowy pojemnik (wtedy można ją łatwo przenosić).

Dostosowanie się do takich zaleceń sprawi, że sól drogowa w zimę nie straci swoich podstawowych właściwości i będzie w stanie skutecznie pozbyć się lodu wokół domu. Tym samym nie będzie problemów z tym, aby wyjść na zewnątrz, nawet w przypadku seniorów.