Romantyczny weekend w spa pod Warszawą? Sprawdź, gdzie się wybrać!

Jak przeczytać można na blogu Eko Taxi (https://warszawa.ekotaxi.pl/co-robic-w-warszawie/) w okolicach Warszawy jest bardzo dużo ośrodków spa, które oferują pakiet odprężających masaży i prozdrowotnych kąpieli w cenie z noclegiem w hotelu i kolacją. To świetny pomysł na romantyczny weekend dla dwojga, jeśli planujecie np. uczczenie kolejnej rocznicy ślubu lub zwyczajnie chcecie odpocząć. Bez problemu traficie tam za pośrednictwem kursu taksówką. Z racji dużego zainteresowania termin wizyty należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Poniżej przedstawiamy kilka atrakcyjnych miejsc.

Pałacyk Otrębusy

Ulokowany przy słynnej Podkowie Leśnej. Na miejscu basen, sauna, lodospad wraz z masażem Kneippa i oferta zabiegów odmładzających. Wszystko w pięknych, eleganckich wnętrzach z XIX w. Goście chwalą również czarujący ogród z altaną i klimatyczny drink bar.

Hotel Skansen w Sierpcu

Odpoczynek w otoczeniu nowoczesnej sztuki i najlepszej klasy designu. W głównym budynku obiektu znajdują się również restauracja, część konferencyjna oraz zespół basenów i pomieszczeń do odnowy biologicznej. Skorzystacie tu z usług kosmetologa i masażysty. Wszystko, czego wam potrzeba w jednym miejscu.

Hotel Warszawianka w Serocku

Usytuowany z widokiem na popularny Zalew Zegrzyński. Dobre miejsce, aby zabrać ze sobą dziecko i czworonoga – nie musicie rezygnować z wyjazdu, jeśli opiekunka akurat wzięła wolne. W obiekcie znajduje się mały aqua park z atrakcjami dla najmłodszych oraz spa –przewidziano możliwość zostawienia malucha pod opieką animatorki.

Całowanie

Chyba nie ma bardziej romantycznej nazwy dla miejscowości niż Całowanie! Taką całuśną nazwę nosi wieś położona pięć kilometrów od Celestynowa (wysokość Góry Kalwarii po wschodniej stronie Wisły). Jest to urokliwe miejsce – znajduje się tu jedynie kilka domów, kościół i sklep. Turyści przyjeżdżają tam jednak po to, aby pospacerować po malowniczych terenach: podmokłych torfowiskach i kwiecistych łąkach z wydmami, które są pod ochroną. Na obszarze znajduje się kilka unikatowych gatunków roślin zagrożonych wyginięciem. Wieś Całowanie jest gratką nie tylko dla botaników – intymna atmosfera, świeże powietrze i malownicze pejzaże sprawią, że zapomnicie o bożym świecie i skupicie się tylko na sobie!