Polacy uwielbiają sporty zimowe i często uprawiają je całymi rodzinami, doskonale się bawiąc i kolekcjonując wspólne wspomnienia. Jak spakować walizkę, aby podczas wakacji nie myśleć o niczym, z wyjątkiem relaksu? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiedni sprzęt i odzież narciarską.

Spodnie narciarskie damskie, męskie i dziecięce – na co zwracać uwagę?

Kurtka i spodnie narciarskie to absolutna podstawa wyposażenia każdego, kto chce zacząć uprawiać sporty zimowe. Posiadają one szereg parametrów, które odróżniają je od zwykłych kurtek i spodni zimowych.

Aby odzież narciarska była niezawodna, powinna posiadać system specjalnych membran, które zapewniają oddychalność i wodoszczelność materiału. W przypadku męskich i damskich spodni narciarskich ważny jest również sposób szycia, a także szereg na pozór drobnych, jednak bardzo istotnych elementów, takich jak laminowane szwy, które wzmacniają wodoszczelność materiału. Te szczegóły wykonania odzieży pozwalają izolować użytkownika od czynników atmosferycznych, a zatem chronić go przed przemoknięciem i przemarznięciem na stoku. Najlepszej jakości męskie i damskie spodnie narciarskie są dostępne w sklepach GO Sport, które mają swoje oddziały na terenie całej Polski. Oferują także sprzedaż niestacjonarną za pośrednictwem sklepu internetowego.

Odpowiednio dobrana odzież narciarska jest praktycznie niewyczuwalna, a współczesna technologia i materiały używane podczas produkcji sprawiają, że mimo skutecznego utrzymywania ciepła rzeczy nie są “grube” ani niewygodne. Niektóre modele spodni narciarskich posiadają wzmocnienia na kolanach, dzięki czemu mogą służyć użytkownikowi przez wiele lat.

Jak wybrać najlepsze męskie i damskie spodnie narciarskie?

Sporty zimowe wiążą się z pewnym ryzykiem kontuzji, dlatego też warto zadbać o to, aby odzież narciarska nie krępowała naszych ruchów. W przypadku spodni snowboardowych ważnym parametrem jest długość nogawek, która nie powinna przekraczać granicy kostek u stóp. Należy także pamiętać, aby podczas dobierania garderoby na narty czy snowboard zwracać uwagę na jej objętość. Zbyt luźne lub zbyt ciasne rzeczy będą przeszkadzały w prawidłowej i bezpiecznej jeździe na stoku, a to w prostej linii prowadzi do upadku. Co zatem może być pomocne? Wysoki stan i szelki (które nie są niezbędne, jednak warto rozważyć ich użycie, zwłaszcza gdy należymy do osób początkujących). Dzięki nim mamy pewność, że spodnie narciarskie pozostawią nam swobodę ruchów, a jednocześnie nie będą się przesuwać na ciele ani w żaden inny sposób rozpraszać naszej uwagi. Ciekawym rozwiązaniem, spotykanym w niektórych modelach spodni narciarskich (zwłaszcza dziecięcych) są elastyczne zapiętki wszywane u dołu nogawek. Ułatwiają one zakładanie butów narciarskich, co znacznie przyspiesza przygotowania do wyjścia na stok. Dobrym pomysłem jest również wybranie ubrań i sprzętu w jaskrawych kolorach, a także wyposażonych w elementy odblaskowe. Łatwiej wówczas odnaleźć swoich towarzyszy na stoku, a w razie potrzeby opisać osobę poszkodowaną służbom ratunkowym.

Podsumowując, kiedy wybierasz się na narty lub snowboard, wybierz spodnie zimowe, które mają:

  • wysoką wodoszczelność,
  • laminowane szwy,
  • system wentylacji,
  • podwyższony stan,
  • szelki,
  • elementy odblaskowe.


Nie możesz zdecydować się na konkretny model? Przyjdź do jednego ze sklepów GO Sport lub skorzystaj z naszej porady online! Czekają tysiące produktów najwyższej jakości!