Jednak nierzadko po takim wypadzie pojawia się żal, że błogie chwile minęły zbyt szybko i trzeba wracać do domu. A gdyby tak odtworzyć atmosferę spa na własnym podwórku?

Prywatne spa otwarte o każdej porze, pełna prywatność bez obcych i wspaniały masaż wodny, który jednocześnie dodaje energii i koi zmęczone mięśnie… Możesz mieć to wszystko, jeśli zainwestujesz w jacuzzi ogrodowe. Na co zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego modelu i jak zaplanować strefę relaksu kilka kroków od własnego salonu?

 

Jacuzzi ogrodowe dmuchane czy całoroczne?

Wanna z hydromasażem to kluczowy element domowego spa. Przed wybraniem najlepszego dla siebie modelu należy wziąć pod uwagę takie aspekty jak:

  • wielkość i liczba miejsc siedzących;
  • rodzaj i rozmieszczenie dysz masujących;
  • sposób filtracji wody;
  • estetyka wykonania;
  • funkcje panelu elektronicznego;
  • wyposażenie dodatkowe (np. schodki, pokrywa).

 

Aby czerpać prawdziwą przyjemność z kąpieli także w środku zimy, należy również sprawdzić, czy wanna jest wyposażona w osłonę termiczną. Weź pod uwagę, że jacuzzi ogrodowe dmuchane są pozbawione izolacji i nawet grube komory powietrzne nie zapobiegną szybkiemu wychłodzeniu wody.

 

Jeśli zatem chcesz korzystać z ogrodowego spa także zimą, zainwestuj w jacuzzi zewnętrzne całoroczne. Energooszczędna izolacja sprawi, że woda dłużej zachowa optymalną temperaturę (czyli 35-38°C), a koszty użytkowania nie zrujnują domowego budżetu. 

 

Jacuzzi ogrodowe na tarasie – prosto z salonu do prywatnego spa

Osoby, które nie posiadają dużego ogrodu, mogą zamontować jacuzzi na tarasie. Wannę można całkowicie lub częściowo zagłębić w podłożu, np. w tarasie wykonanym z egzotycznych desek. Takie rozwiązanie ułatwia wchodzenie do środka jacuzzi, a przy tym zapewnia większą prywatność podczas kąpieli. Minibasen zrównany z powierzchnią tarasu świetnie sprawdza się w przypadku budynków o nowoczesnej bryle, z minimalistycznie zaprojektowanym otoczeniem. 

 

Domowe spa na tarasie to bardzo praktyczne rozwiązanie z kilku powodów:

 

  • możesz szybko wejść do domu, a to duża zaleta podczas kąpieli w zimie;
  • możesz rozmawiać z domownikami przebywającymi w środku;
  • możesz korzystać z instalacji wyprowadzonych na taras (oświetlenie, gniazdko elektryczne);
  • nie musisz robić dodatkowego podłoża wokół jacuzzi.

 

Co ważne, dwuosobowe modele zajmują zaledwie ok. 2,5 m2, dzięki czemu jacuzzi zewnętrzne można postawić nawet na niewielkim tarasie. 

 

Jak zaaranżować spa w samym sercu ogrodu?

Prywatną strefę relaksu można stworzyć także w ogrodzie. Najpierw dobrze wybierz miejsce, ponieważ wanna powinna stać na równym i stabilnym podłożu, najlepiej w ustronnym zakątku. Możesz również zbudować drewnianą pergolę z zadaszeniem, dzięki której zyskasz prywatność i ochronę przed deszczem. Przy pergoli posadź pnącza i duże rośliny, tym sposobem jacuzzi zewnętrzne zyska egzotyczną oprawę.

Obok wanny postaw postumenty lub skrzynie ogrodowe – możesz na nich postawić świece zapachowe i akcesoria do kąpieli. Strefa spa powinna być również nastrojowo oświetlona, dlatego rozstaw wokół wanny duże lampiony, a na pergoli lub na drzewie zawieś sznur z lampkami.