Co ciekawe - panowie po 50. roku życia nierzadko sami decydują o konieczności posiadania stylowego dodatku. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, sprawdź jakie zegarki męskie dedykowane są dojrzałym panom i czym warto kierować się, dokonując wyboru!

Zegarek dla dojrzałego mężczyzny

Wraz z wiekiem panowie stają się coraz bardziej świadomi swojego wyglądu - właśnie dlatego chętniej sięgają po stylowe dodatki i funkcjonalne gadżety. Warto uwzględnić tę zależność, wybierając odpowiedni zegarek. Jaki powinien być? Przede wszystkim dopasowany do stylu życia. Na szczęście trafne wskazanie zainteresowań i pasji, w przypadku dojrzałego pana najczęściej nie jest problemem, a zaplanowany grafik zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji. Jakie funkcje będą niezbędne? Sprawdziliśmy!

 

Funkcjonalny zegarek męski

Zegarek męski dla dojrzałego pana powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Doskonały model powinien stanowić połączenie kilku praktycznych funkcji - alarmu, datownika i wskaźnika dnia tygodnia. Niezbędne może okazać się podświetlenie LED, a w przypadku aktywnych mężczyzn - krokomierz, timer i certyfikat wodoszczelności. Modele spełniające powyższe wymagania z łatwością znajdziesz w asortymencie przygotowanym przez markę Casio.

 

Design ma znaczenie

Skupiając się na funkcjonalności zegarka dla dojrzałego mężczyzny, nie zapomnij o designie wybranego modelu. Podobnie jak w sytuacji wyboru funkcji, także tutaj warto wziąć pod uwagę styl życia, dodatkowo skupiając się na wykonywanym zawodzie i sposobie ubierania się.

 

Warto pamiętać, że zegarek do pracy powinien być stylowy i elegancki, jednocześnie jednak - nienachalny i precyzyjnie dopasowany do codziennych potrzeb obdarowywanego. Bez względu na wykonywany zawód, w przypadku zegarka męskiego w parze z funkcjonalnością powinien iść nowoczesny design. Propozycje, które Cię nie zawiodą, znajdziesz w kolekcji przygotowanej przez markę Casio.

 

Bransoleta czy tradycyjny pasek?

Dojrzali mężczyźni, wbrew pozorom nieczęsto sięgają po klasyczne srebrne bransolety! Wielu z nich eksperymentuje z zapięciami, szukając rozwiązań dopasowanych do ich stylu. O ile biznesowy look panowie najczęściej uzupełniają tradycyjnym skórzanym paskiem, o tyle w stylu casualowym i sportowym panuje zdecydowanie większa dowolność - także w przypadku dojrzałych mężczyzn. Codzienną elegancję o sportowym zacięciu warto uzupełnić zegarkiem męskim na materiałowym pasku, a sportowy zestaw - gadżetem na gumowej bransolecie.