Specjalne przepisy i procedury regulują dopuszczalne schematy zachowań, a także wykorzystanie stosownie przygotowanych akcesoriów. Przedmioty niezbędne w codziennej pracy muszą prezentować najwyższy poziom higieny. Taki, który można uzyskać dzięki myjkom ultradźwiękowym.

Cykl pracy urządzenia można ustawić w szerokim zakresie, stosownie do potrzeby chwili

Mowa zarówno o czasie trwania mycia określonego wsadu, jak również modyfikowaniu parametrów programu. Każde urządzenie posiada kilka fabrycznie zdefiniowanych trybów, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprogramować cykle dostosowane do indywidualnych potrzeb. W myjce ultradźwiękowej można dopasować między innymi częstotliwość roboczą generatora, docelową temperaturę roztworu czy moc emitera. Istotnym elementem specyfikacji jest również maksymalna ładowność platformy. To ona, w połączeniu z wymiarami i pojemnością komory zdecyduje, ile narzędzi będzie można wysterylizować podczas jednego cyklu. Które spośród pozostałych parametrów sprzętu należy dokładnie sprawdzić przed zakupem? Nasi eksperci z firmy RotorTech zalecają zapoznanie się z materiałami konstrukcyjnymi i wykończeniowymi, użytymi do budowy danego egzemplarza. Najczęściej wykorzystuje się stal nierdzewną, zapewniającą maszynie dużą trwałość i stabilność.

Obsługa myjki ultradźwiękowej nie powinna nikomu sprawić poważniejszych problemów

Sprzęt z tej kategorii umożliwia uzyskiwanie fantastycznych rezultatów przede wszystkim dzięki złożonym procesom fizycznym i chemicznym. Generowanie fal w chemicznym roztworze, które wytworzą implodujące pęcherzyki powietrza, wymaga specyficznych warunków. Aczkolwiek wcale nie trzeba być specjalistą w powyższych dziedzinach, aby prawidłowo posługiwać się urządzeniem. Każda myjka ultradźwiękowa  wyposażona jest w intuicyjny system sterowania, obsługiwany za pomocą panelu dotykowego. Całość należy uznać za prostą w obsłudze, w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można liczyć na wsparcie dystrybutora lub producenta. Standardowo gwarancja na myjkę ultradźwiękową trwa 24 miesiące – niezależnie od miejsca czy intensywności eksploatacji.