Czy znaleźliście się kiedykolwiek w sytuacji, która wymagała od was przynajmniej komunikatywnej znajomości angielskiego, a nie potrafiliście wydusić z siebie słowa?

Blokada przed mówieniem w języku obcym, szczególnie z osobami, które ten język znają lepiej do nas, sprawia, że czujemy tremę. Dlatego podczas nauki języka warto skupić się nie tylko na gramatyce, ale także na możliwości swobodnej komunikacji. Język mówiony przyda się nam podczas wyjazdów służbowych, imprez, spotkań z zagranicznymi znajomymi i oczywiście prywatnych wyjazdów wakacyjnych.

 

Kurs języka angielskiego online z certyfikatem – co wybrać?

 

Na rynku znajdziemy wiele różnych szkół językowych, które pozwolą nam uczyć się języka angielskiego na różnym poziomie zaawansowania. Nauka języka angielskiego online z lektorem powinna być prowadzona w taki sposób, by umożliwić nam swobodne zarządzanie i długością lekcji, i przyswajanym materiałem. Dobre szkoły językowe, takie jak na przykład Tutlo, dają nam możliwość nauki języka angielskiego przez internet z lektorem polskim lub native speakerem. Nauka języka angielskiego online w tej, podanej jako przykład, szkole od pierwszych zajęć nastawiona jest na konwersację w języku angielskim. To najlepszy sposób na osiąganie szybkich efektów, zanurzenie się w języku i co najważniejsze, na przełamanie strachu przed mówieniem po angielsku.

 

Nauka języka angielskiego online – co z gramatyką?

 

Teoretycznie możemy nauczyć się angielskiego bez poznawania gramatyki. W ten sposób będziemy mogli komunikować się z osobami mówiącymi po angielsku, ale nasz język angielski nigdy nie będzie poprawny. Nie da się komunikować bez gramatyki, więc intuicyjnie przełożymy polskie zasady budowania zdań na język angielski. Wyrobimy sobie nawyk używania błędnych form, choć przekonani będziemy, że są one poprawne, a osoby urodzone w krajach anglojęzycznych nie będą nas rozumiały. Dlatego też musimy odpowiednio podzielić czas, jaki poświęcamy na naukę gramatyki oraz na konwersację. Możemy swobodnie założyć, że podział 20/80 lub 30/70 powinien być wystarczający, by osiągnąć wiedzę gramatyczną na poziomie, który pozwoli nam na swobodną, bezbłędną komunikację na poziomie średniozaawansowanym. Oczywiście trzeba traktować to założenie indywidualnie. Są osoby, które mogą mieć z gramatyką znacznie większe problemy i poza godzinami lekcyjnymi będą musiały poświęcić trochę więcej czasu na powtórki i ćwiczenia.

 

Nauka języka angielskiego online dla początkujących a konwersacje

 

W kwestii konwersacji może rodzić się jeszcze jedno pytanie – jak osoby rozpoczynające naukę języka angielskiego poradzą sobie z zajęciami nastawionymi na swobodną rozmowę? Okazuje się, że nie jest to problem, szczególnie jeśli mamy już jakieś podstawy językowe. Osoby zaczynające od zera powinny zdecydować się na rozmowy z polskim lektorem, który w razie konieczności poprawi je podczas zajęć. Warto zwrócić uwagę na to, że nawet po dwóch, trzech miesiącach możemy już czuć się na tyle swobodnie językowo, by spróbować pogawędki z native speakerem. Nawet jeśli będą to proste dialogi, to nie jest to problem. Pierwsze takie lekcje mają bowiem na celu sprawdzenie, czy rozumiemy osoby mówiące z innym akcentem itd. Nie obawiajmy się nauki przez konwersację. To bardzo dobry sposób na szybkie przełamanie strachu przed mówieniem, a tego często potrzebujemy, by zacząć swoją przygodę z językiem obcym.