W żadnym razie jednak nie można mówić, że taka forma podarunku zestarzała się w jakikolwiek sposób. Aby wybrać jak najlepszy model, można brać pod uwagę takie kryteria jak gust czy styl. Może by tak jednak zainspirować się symboliką serca?

Serce

Popularnym motywem wybieranym w trakcie kupowania biżuterii jest symbol serca, przywołujący na myśl uczucie miłości lub po prostu głębokie uczucia względem drugiej osoby. Jego początków należy doszukiwać się w Biblii, gdzie serce opisywane było jako źródło życia mające istotny wpływ na ludzkie decyzje. Przy tym istniała również możliwość jego manipulowania. Z kolei w czasach renesansu odzwierciedlało ono niewinność, a w trakcie okresu Młodej Polski – kwestie patriotyczne.

Złoty wisiorek w kształcie serca od ERgold

Geneza kształtu symbolu

Za główną inspirację do stworzenia symbolu serca znanego nam do dzisiaj był owoc zrywany z nieistniejącej już rośliny o nazwie sylfion. Istniały głosy, że pochodzący z niego sok stosowany był w charakterze środka antykoncepcyjnego. Pod względem kształtu rodzi skojarzenia z kobiecymi piersiami. Osoby bardziej zaznajomione z tematem wskazują, że symbolowi temu bliżej jest do serca krowy, aniżeli człowieka.

Współczesne postrzeganie serca

Obecnie symbol ten zauważalny jest niemalże wszędzie. Widoczny jest bowiem na szyldach reklamowych, książkach, jako wzór tatuażu oraz w branży jubilerskiej. Wystarczy zapoznać się z ofertą jubilera, aby w mig zauważyć takie produkty, jak wisiorek czy zawieszka serce. Można również zakupić pierścionek zaręczynowy z tym motywem. Taki prezent pozwoli nam na przekazanie swoich uczuć drugiej osobie bez konieczności używania słów. W momencie, gdy nie chcemy przesadzić z barokowością, warto sięgnąć po złotą celebrytkę z tym motywem. Warto również wspomnieć o niedawnym trendzie zwanym „heartilage”. Jest to proces, w którym to przekłuwa się małżowinę uszną drucikiem, po czym zgina się go na kształt serca. Tak czy inaczej, można śmiało przyznać, że serce jest symbolem ponadczasowym.

Podsumowanie

Powyższe rozważania powinny przekonać wątpiących w ten wzór mężczyzn, chcących obdarować bliską osobę biżuterią. Zwłaszcza, że ilość dostępnych wytworów jest ogromna, a przez to dostosowana do różnych upodobań.