Dzięki nim przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne lepiej radzą sobie z rosnącą liczbą zleceń i planowaniem tras międzynarodowych. Jakie korzyści ma używanie Vehicle Tracking w firmie?

Eco driving i efektywniejsze planowanie tras

Vehicle Tracking Systems, czyli systemy monitorowania floty, są przeznaczone dla wszystkich firm, które zajmują się transportem. Dotyczy to zarówno firm oferujących przewóz towarów samochodami ciężarowymi, jak i wynajmujących autokary. Vehicle Tracking Systems są wykorzystywane również przez korporacje taksówkarskie. Dzięki monitorowaniu floty możliwe jest sprawdzenie, gdzie dokładnie znajdują się samochody należące do firmy. Lokalizacji GPS pozwala ocenić, czy pojazd przemieszcza się po trasie zgodnie z planem, a w przypadku taksówek - wysłać do klienta kierowcę, który znajduje się najbliżej niego. Dodatkowo, monitoring floty pobiera z komputera pokładowego informacje na temat prędkości jazdy i zużycia paliwa. Dane z systemu ułatwiają wprowadzenie zasad eco drivingu, dzięki którym firma zmniejsza wydatki na paliwo oraz wymianę części eksploatacyjnych w pojazdach. Spokojniejsza, ekonomiczniejsza jazda sprawia, że samochody są sprawne przez dłuższy czas. Eco driving wpływa pozytywnie na silnik, który może pracować z pełną mocą nawet po przejechaniu ponad 100 tysięcy kilometrów. System monitorowania floty samochodowej jest dzięki temu jednym z najbardziej efektywnych sposobów obniżenia wydatków na utrzymanie pojazdów firmowych.

Alerty zwiększają użyteczność systemów monitorowania floty 

Monitorowanie samochodów firmowych umożliwia kontrolowanie bezpieczeństwa kierowców oraz szybkie reagowanie na problemy pojawiające się w trasie. Vehicle Tracking wysyła alerty, dzięki którym firma dowiaduje się między innymi, że kierowca zboczył z trasy. W ten sposób przedsiębiorstwo jest informowane o różnego rodzaju problemach, z jakimi zmaga się pracownik. Dotyczy to zarówno wypadków na trasie i objazdów, jak i sytuacji, w której kierowca poczuje się źle i zjedzie z trasy z powodów zdrowotnych.

Alerty są wysyłane zarówno na firmowy komputer, jak i na smartfona, dlatego osoba odpowiedzialna za nadzorowanie transportów może szybko zareagować w każdej sytuacji. Jest to rozwiązanie korzystne również dla kierowców, którzy czują się bezpieczniej, gdy przez długie wiele dni pozostają w trasie za granicą bez stałego kontaktu z firmą i rodziną.