Skąd wiadomo, że czas przeprowadzić prace naprawcze? Po czym rozpoznać ubytki, wymagające bezwzględnego uzupełnienia? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie. Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o szlifowaniu betonu.

Tarcze diamentowe w ruch. Szlifowanie betonu od A do Z

Zniszczona nawierzchnia w budynku przemysłowym może skutecznie uniemożliwiać bezpieczne korzystanie z obiektu. W przypadku wystąpienia na posadzce pęknięć, dziur czy odprysków należy rozważyć renowację z wykorzystaniem odpowiedniej techniki. Szlifowanie betonu sprawdzi się w sytuacji, wymagającej jego kompleksowej naprawy oraz wzmocnienia. Z reguły przeprowadza się je wtedy, gdy w nawierzchni pojawią się ubytki i straci ona estetyczny wygląd. Dzieje się tak, kiedy beton jest intensywnie eksploatowany, czego nie da się uniknąć w takich miejscach, jak magazyny wysokiego składowania, fabryki czy wielkopowierzchniowe hale przemysłowe. 

Szlifowanie posadzki betonowej można podzielić na kilka etapów. Pierwszym z nich jest zerwanie starych warstw nawierzchni (do kilku mm) i wyeliminowanie nierówności przy pomocy materiału ściernego. Drugi etap prac polega na zastosowaniu środka impregnującego, który wzmocni beton od wewnątrz, a co za tym idzie, polepszy jego parametry. Ostatni z etapów to polerowanie, które nadaje posadzce takie cechy, jak wodoodporność, antypoślizgowość i atrakcyjny wygląd. Szlifowanie może odbywać się na mokro albo na sucho, a rodzaj metody dobiera się indywidualnie. Z tym zadaniem najlepiej poradzą sobie eksperci z firmy VAWNIK, którzy od lat świadczą usługi z zakresu renowacji posadzek przemysłowych. 

Walka z nierównościami w betonie jest prostsza, niż się wydaje!

Szlifowanie posadzek z wykorzystaniem nowoczesnej techniki diamentowej nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wiele firm dysponuje maszynami, które doskonale radzą sobie ze zrywaniem starych warstw i wyrównywaniem nierówności w nawierzchni. Pozostaje tylko pytanie, kiedy jest odpowiedni moment na zlecenie renowacji posadzki przemysłowej? Czy warto zaczekać z naprawą do momentu, gdy ubytki osiągną daną wielkość, a może lepiej zareagować od razu, jak tylko się pojawią? Rekomendujemy drugie z rozwiązań. Każda szczelina w posadzce z betonu stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa, związanego z użytkowaniem obiektu. W razie wątpliwości, czy zlecić szlifowanie posadzki betonowej, skontaktuj się ze specjalistami VAWNIK. Wykonają oni profesjonalną ekspertyzę i ocenią stan nawierzchni, doradzając najlepszą metodę jej renowacji.