Mali i duzi wielbiciele morskich opowieści nie muszą już wybierać się nad morze, aby zaspokoić ciekawość. Od piątku mogą rozwiązywać marynistyczne zagadki, zwiedzając bezpłatną wystawę „Tajemnice podwodnego świata”, która zacumowała w Porcie Łódź od 25 października.

Marzenia o podwodnych podróżach są już na wyciągnięcie ręki. Wszystko to dzięki wystawie „Tajemnice podwodnego świata”, która przybliży najmłodszym i nieco starszym mieszkańcom Łodzi i okolic morską rzeczywistość. Klienci Portu Łódź, którzy zdecydują się zobaczyć ekspozycję, będą mieli okazję zwiedzić m.in. batyskaf, w którym czekać na nich będą specjalne kombinezony do nurkowania i szkolenia z podwodnej komunikacji. Swoje sekrety ujawni też bajecznie kolorowa rafa koralowa, a zwiedzający poznają mroczne zakamarki głębin oceanów. Spragnieni morskich opowieści obejrzą również wraki statków i wezmą udział w quizie, podczas którego dowiedzą się, ile zapamiętali z podwodnej wystawy. 

- Wbrew nazwie, Łódź ma niewiele wspólnego ze stałym dostępem do morza. Z tego też powodu postanowiliśmy ułatwić mieszkańcom naszego miasta i okolic kontakt z niezwykłym, podwodnym światem oceanów. Mamy nadzieję, że wystawa „Tajemnice podwodnego świata” pozwoli klientom Portu Łódź, choć na chwilę przenieść się wspomnieniami do wakacji, które często spędzamy nad wodą – mówi Emilia Lange-Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź.

Wystawa „Tajemnice podwodnego świata” jest dostępna dla zwiedzających od 25 października do 17 listopada w Atrium przy IKEA.