Kiedy dziecko nie chce jechać na obóz sportowy, musimy pomyśleć o tańszych wczasach dla całej rodziny. Bardzo ciekawym miejscem jest Słowenia, która skrywa się w cieniu gigantów turystycznych, takich jak Austria, Włochy czy Chorwacja. Miejsce to jest najlepszą alternatywą dla drogich wyjazdów. Czas tutaj możemy spędzać na wiele sposobów, od jazdy na nartach po spływy kajakowe. Ceny noclegów nie są wcale wysokie.

Kolejnym ciekawym miejscem jest Albania, gdzie ceny są znacznie mniejsze, niż w innych europejskich kurortach. Ciepłe morze, wysokie góry oraz znakomita pogoda utrzymująca się prawie cały czas – te przykłady mogą przekonać każdego do wyjazdu. Jeśli nie lubimy morza, zawsze możemy skorzystać z oferty stolicy Albanii Tiranu, która oferuje wiele rozrywek.

Osoby interesujące się historią oraz lubiące zwiedzanie zabytków na pewno powinny udać się do Berlina. Oprócz miejsc takich jak liczne muzea, wystawy, koncerty czy kluby, pamiętajmy o tym, że zakwaterowanie w Berlinie jest najtańsze w porównaniu do innych wielkich europejskich miast typu Londyn czy Paryż. Wypad do stolicy Niemiec jest idealny na dłuższy weekend.

Istambuł jest ciekawym miejscem łączącym ze sobą różne kultury wraz z atrakcjami turystycznymi. W 2013 roku ukończono remont Aya Sofia, więc można cieszyć się niesamowitym wyglądem tego zabytku nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz. Loty do tureckiej stolicy nie są drogie i odbywają się często. Tanie linie lotnicze mają bardzo ciekawą ofertę. Miasto to na pewno zaskoczy każdego, wycieczka taka nie wymaga wielkich nakładów pieniężnych.

Należące do Danii bezdrzewne wyspy zwane Wyspami Owczymi leżą pomiędzy Szkocją i Islandią. Jest to miejsce idealne do długich pieszych wędrówek oraz spotkania różnych gatunków ptaków. Pomiędzy 18 rozsianymi na Atlantyku wyspami zamiast autobusów kursują śmigłowce oraz łodzie. Ceny przelotu naprawdę nie są wysokie, warto skorzystać z tej możliwości, aby zobaczyć wiele cudownych widoków. To właśnie one pozostają w naszych umysłach na zawsze.