Nie bez powodu produkty włoskiej firmy popularne są na całym świecie. To jedna z pierwszych firm, która uczyniła perfekcyjną jakość mebli ogrodowych warunkiem ich wypuszczenia na rynek. Chociaż używamy sformułowania "meble ogrodowe" i znakomitą część produkcji włoskiego potentata sytuujemy w segmencie HoReCa, warto mieć świadomość, że meble Nardi z powodzeniem wpisują się także w aranżację salonów czy pokoi dziennych.

Jedną z wielu zasług właścicieli firmy jest spopularyzowanie nowoczesnych tworzyw sztucznych, które okazały się nie tylko bardzo wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu w czystości (zyskały nawet miano bezobsługowych), ale także niezwykle plastyczne i umożliwiające nadawane kształtu nawet najśmielszym wizjom projektantów.

Ambicją twórców marki Nardi było stworzenie takich mebli, które z powodzeniem zdadzą egzamin w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu, ale równocześnie będą wyrafinowane estetycznie i nowoczesne stylistycznie. Eksperyment zakończył się sukcesem.

Najczulszy barometr - leżak basenowy

W segmencie mebli HoReCa najsłabszym ogniwem bywały leżaki basenowe. O ile łatwo wykazać się kunsztem, projektując krzesła, fotele czy narożniki - zawsze ma się z tyłu głowy przekonanie, że wspólne biesiadowanie i długie rozmowy to szlachetny rodzaj spędzania czasu... - o tyle w przypadku projektowania leżaków na basen kunszt wydawał się nie mieć znaczenia.

Wielu producentów mebli wychodziło z założenia, że leżak ma spełniać wyłącznie rolę doraźnego siedziska oraz miejsca, w którym zostawić można ręcznik czy szlafrok. Projektanci firmy Nardi zdjęli z leżaka odium mebla banalnego i nieszczególnie wygodnego. Przede wszystkim leżak przestał być wyłącznie meblem basenowym. Postanowiono zaprojektować takie modele, które z uwagi na estetykę i funkcjonalność, sprawdzą się nie tylko nad wodą, ale w każdym miejscu, w którym mamy ochotę wygodnie się położyć i odpocząć.

Najwyższej jakości tworzywa sztuczne (m.in. polipropylen) umożliwiły tworzenie lekkich, wytrzymałych oraz ergonomicznych konstrukcji, które odporne są na ekstremalne warunki atmosferyczne. Wyprofilowane leżaki, z regulowanymi zagłówkami i podłokietnikami sprawdzają się w obiektach takich jak baseny, SPA, aquaparki, hotele, ośrodki wypoczynkowe, ale także prywatne ogrody i tarasy. 

Leżak basenowy awansował do pierwszej ligi mebli ogrodowych. Zadbano o sztaplowanie (ułatwia składowanie dużej liczby leżaków w obiektach użyteczności publicznej, ale i przechowywanie kilku sztuk w prywatnym domku narzędziowym czy w garażu) oraz mobilność wybranych modeli. Kółka umożliwiają przemieszczanie leżaków bez konieczności dźwigania. Jednocześnie nogi wyposażone są w antypoślizgowe stopki, co sprawia, że nawet kiedy po wyjściu z basenu rzucimy się zmęczeni na wygodne legowisko, mebel nawet nie drgnie.

Obok leżaków w całości wykonanych z polipropylenu stworzono także linię leżaków, w których siedzisko wykonane jest z elastycznej szybkoschnącej siateczki Textilene. Ultra trwałe leżaki z linii ALFA, OMEGA czy ATLANTICO są także ultra wygodne. Linia ATLANTICO określana jest mianem topowej. Nowoczesne leżaki zbudowane są z ramy o charakterze monobloku (jednolity stały element wykonany w 100% z polipropylenu) oraz elastycznego oddychającego siedziska z Textilene. Linia ta odznacza się szeroką i soczystą kolorystyką siedzisk oraz lekkością ram - wizualna delikatność idzie jednak w parze z maksymalnym obciążeniem na poziomie 200 kg.

Meble z certyfikatem 

Leżaki Nardi podbijają hotelowe baseny i strefy SPA. Ich renomę potwierdza certyfikat CATAS. Wydawany przez Włoski Instytut Badawczy, gwarantuje wysoką jakość certyfikowanego produktu. Produkty z certyfikatem CATAS są szczególnie polecane dla branży HoReCa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby meble z tego segmentu użytkować w prywatnych gospodarstwach domowych. To luksus, na który każdy właściciel przydomowego ogrodu czy dużego tarasu może sobie pozwolić. Meble z certyfikatem przydatności w przestrzeniach komercyjnych o dużym natężeniu ruchu to doskonałe rozwiązanie także do domów, w których tętni życie rodzinne i towarzyskie.

Dzięki niezwykłej odporności mebli Nardi na promieniowanie UV, śnieg, mróz czy gwałtowne zmiany temperatur, możemy w ogóle zapomnieć o konieczności chowania ich na zimę czy kupowania dodatkowych preparatów konserwujących. Nowoczesne tworzywa sztuczne są maksymalnie trwałe, komfortowe w użytkowaniu, łatwe w utrzymaniu w czystości - wystarczy miękka szmatka i detergent.  

Meble ogrodowe, basenowe, balkonowe - w przypadku mebli Nardi nazewnictwo jest raczej kwestią naszego przyzwyczajenia, nie wiąże się bezpośrednio z ich przeznaczeniem. Choć włoska firma zdominowała segment HoReCa, jej meble doskonale sprawdzają się także w mieszkaniach i prywatnych ogrodach. Te najbardziej wyrafinowane spotkać można także w salonach, pokojach dziennych czy młodzieżowych. Jeśli o basenowych leżakach marki Nardi możemy mówić jak o meblach ekskluzywnych, łatwo wyobrazić sobie jakimi walorami odznaczają się inne oferowane przez firmę meble...