Obecnie bez umiejętności negocjacji nie ma co liczyć na wielkie osiągnięcia zawodowe. W rodzinie czy w relacjach społecznych to coraz częściej umiejętność potrzebna, po prostu, na co dzień. Dlaczego to tak ważne i gdzie zdobyć tę wiedzę?

Wyobraźmy sobie sytuację: rodzina nalega na drogie zagraniczne wakacje. Żona suszy głowę od miesiąca, dzieci narzekają, bo kolega z klasy był z rodzicami na Malediwach. Ty od kilku lat nie miałeś podwyżki w pracy, ale sam pomysł rozmowy z szefem dodaje ci na głowie siwych włosów. Podobnie jak myśl o poważnej rozmowie z żoną. Sytuacja patowa? Nie, jeśli umiesz negocjować.

Lepsze warunki w pracy, korzystne interesy

Chyba nie ma takiego szefa, który dobrowolnie podwyższył pensję pracownikom. Zmusza ich do tego albo zmiana stanowiska, albo zmiana przepisów… Albo to, że pracownik przekona ich do swoich racji.

Nie musi nawet chodzić o pieniądze. Sprzęt, na którym pracujesz, już wymaga wymiany? A może chcesz wziąć urlop pomimo, że czas w firmie nie jest najkorzystniejszy? W tych sytuacjach pomagają techniki negocjacji. Znając je i stosując w kluczowych momentach możesz mieć w garści swojego szefa i upragnione profity.

Jeszcze większe zyski można osiągnąć, stosując techniki negocjacji w własnej firmie. Każdy kontrahent to potencjalny zastrzyk gotówki. Wystarczy wyciągnąć rękę i… nie dać się przegadać. To trudne i wymaga wysiłku, a także pracy i przygotowania.

Najważniejsze to poznać własny cel. Jeśli już go mamy, warto ustalić, czy jest on realny? Co należy zrobić, by go osiągnąć? Jeśli okazuje się, że cel finansowy wymaga negocjowania umowy klientem i polepszenia warunków współpracy, gra jest warta świeczki.

Szczęśliwa rodzina i dobrze prosperująca firma

Wróćmy do początkowego przykładu, gdzie rodzina nalega na zagraniczne wakacje. By uniknąć kłótni małżeńskiej, warto w życiu osobistym zastosować zaawansowane techniki negocjacji. Dobrze użyte, nie będą zauważalne dla drugiej połówki, w życiu rodzinnym zapanuje spokój i obie strony poczują, że są na wygranej pozycji.

Niemożliwe? Nie wiesz, jak tego dokonać? Naprzeciw wychodzi Akademia Rozwoju Kompetencji. Ich szkolenie Techniki Negocjacji krok po kroku wyjaśnia, jak zostać mistrzem-negocjatorem i wypracować korzystne dla siebie warunki, pozostając w świetnych relacjach z drugą stroną. Pomaga też zrozumieć partnera negocjacji, jego nastawienie i argumenty, a co za tym idzie, buduje podwaliny pod udaną, długofalową współpracę.

Jaki jest zakres szkolenia? Decydując się na udział, przygotujesz się kompleksowo do procesu negocjacji. Poznasz jej etapy i style, w jakich warto je prowadzić w zależności od sytuacji. Nauczysz się rozwiązywać konflikty i unikać prób manipulacji drugiej strony. Podczas szkolenia zbudujesz silną pozycję negocjatora, która doda ci mnóstwo pewności siebie.

Jeśli jesteś sprzedawcą, menedżerem czy kierownikiem dowolnego szczebla – to szkolenie to strzał w dziesiątkę. Dokonaj już dziś tej świetnej inwestycji w swoje kompetencje i stań się mistrzem negocjowania dobrych warunków i osiągania własnych celów.