Doskonałe parametry, rewelacyjna jakość obrazu i dźwięku – wszystko to sprawia, że trudno mu cokolwiek zarzucić. Nawet wybredni gracze znajdą tu innowacje stworzone specjalnie dla nich.

Model telewizoraQE55Q9FN powstał z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Nowe systemy, unikatowe i bardzo użyteczne rozwiązania oraz rewelacyjny, oddający rzeczywiste barwy obraz – to elementy, które sprawiły, że jest to jeden z tegorocznych hitów wśród telewizorów.

Doskonała jakość obrazu

Pisząc o QE55Q9FN, nie sposób nie wspomnieć o wysokiej jakości obrazu. Tak naprawdę dla większości użytkowników jest to czynnik decydujący o zakupie danego sprzętu. Dobry obraz sprawia, że przyjemnie się ogląda, barwy są realistyczne, a oczy mniej zmęczone. Telewizor przystosowano do pracy w 4K (3 840 x 2 160 pikseli) oraz wyposażono w liczne dodatkowe udogodnienia wpływające na jakość wyświetlania, np. podświetlenie matrycy Edge LED czy optymalizację ruchu Picture Quality Index 2600.

QE55Q9FN, znany powszechnie jako Q9F, albo też – QE55Q9FNATXXH, wyposażono w Q Contrast Elite. Co to znaczy? Każdy z nas z pewnością miał sytuację, w której podczas oglądania filmu nie widział jakichś szczegółów z powodu nieodpowiedniego oświetlenia. Czasem było to zbyt dużo światła, a czasem zbyt mało. Najnowsze telewizory zostały więc wyposażone w Q Contrast, który zwalcza tę niedogodność. A wszystko dzięki ciemniejszym oraz głębszym odcieniom czerni. To właśnie one pozwalają na oglądanie wszystkiego z odczuwalnym komfortem.

QE55Q9FN ma bezpośrednie tylne podświetlenie matrycy, które umożliwia bardzo dokładne kontrolowanie światła. Powoduje to, że gdy zajdzie potrzeba, jasne odcienie stają się nieco jaśniejsze, a ciemne – ciemniejsze. Wyświetlacz i panel Q9F zostały pokryte specjalną powłoką antyrefleksyjną. To z kolei znacznie redukuje odbicie światła na ekranie, a co za tym idzie, zwiększają się znacząco poziomy kontrastu, a sam obraz jest dużo wyraźniejszy.

Należy też wspomnieć o wykorzystywanym w QE55Q9FN podświetleniu direct LED z lokalnym wygaszeniem i dużą liczbą stref. Nie ma wątpliwości, iż jest to najlepsza opcja, jaką stosuje się w telewizorach LCD. Umożliwia ona lokalne wyłączenie podświetlenia sprzętu. Wówczas czerń w danym miejscu jest głębsza. Wielu ekspertów przyznaje więc, że jeśli chodzi o głębię czerni oraz wszystko, co związane z tym kolorem, to Samsung QE55Q9FNATXXH jest prawdziwym liderem i nie ma sobie równych.

Nie wolno zapominać o wyglądzie

Warto wybrać QE55Q9FN nie tylko ze względu na rewelacyjny obraz, żywe barwy czy ukrytą w nim technologię Q Contrast Elite. Sprzęt należy też docenić za elegancki, bardzo luksusowy wygląd. Krawędzie wyglądają tak, jakby powstały z jednego modułu (tzw. monolityczne), a smukła, wydawałoby się lekka, aczkolwiek bardzo stabilna podstawa nadaje nowoczesnego wyglądu. Istnieje też możliwość powieszenia telewizora - wystarczy jedynie dokupić specjalny wieszak No Gap, który sprawi, że telewizor będzie maksymalnie przylegał do ściany. Wygląda to bardzo efektownie.