Rynek wydawniczy rozkwita na wakacje. Tego lata czeka na Nas wiele nowości, dlatego już teraz warto zaopatrzyć się w lekturę na leżak i na plażę. Bonda wraca z nową powieścią, Gessler opowiada o sobie w autobiografii, na półkach także gorące romanse i popełniane z zimną krwią morderstwa. A na horyzoncie nowy film Netflixa inspirowany popularną powieścią…

Gandalf

1. Pikantne historie Magdy Gessler

Gandalf

Autobiografia polskiej królowej gastronomii pt. „Magda” to opowieść o życiu, które zyskało przez lata różne wymiary. Książka napisana została przez Gessler we współpracy z Dominikiem Linowskim. Jest to emocjonalna podróż nie tylko o szczęściu i miłości, ale i głębokiej samotności i smutku. Gdy los bywa zwodniczy, zarówno łaskawy, jak i okrutny, zaufanie musi zmierzyć się z naiwnością. Mimo że Magda Gessler słynie z tego, że kocha życie i dobre jedzenie oraz wierzy we własne możliwości, przedstawia drogę do sukcesu, która nie była usłana różami.

2. Czy Ty będziesz następna?

Gandalf

Świeża bułeczka od Anny Kasiuk „Następna będziesz Ty” już pachnie gorącym romansem. Wydaje Nam się, że nawet tegoroczne upały są chłodniejsze od uczucia bohaterów najnowszej powieści. On jest przebojowym, pewnym siebie pracownikiem korporacji, który nieustannie otacza się kobietami. Ona twardo stąpa po ziemi i jest równie pewna siebie. Nic dziwnego, że on pragnie jej, ale ona nie da się tak łatwo zdobyć. Rozpoczyna się gra, w której ofiara może stać się oprawcą. Przenieś się do świata mrocznych namiętności. Reguły tu nie mają znaczenia.

 

3. List od kochanka

Gandalf

Już niedługo nowy film Netflixa na podstawie bestsellerowej powieści Jojo Moyes pt. „Ostatni list od kochanka”. Jest to wzruszająca historia zakazanej miłości sprzed lat. Początkująca dziennikarka Ellie znajduje sekretne, pełne emocji listy opowiadające o wielkim uczuciu Jennifer i Anthony’ego. Czy jej odkrycie zmieni oblicza miłosnego skandalu i odmieni życie samej Ellie i jej relację z żonatym mężczyzną? Warto zapoznać się z tą powieścią, nim na platformie streamingowej pojawi się film. Pamiętaj o chusteczkach! Łzy wzruszenia są gwarantowane.

4. Słyszałeś ten głos w domu?

Gandalf

Najnowsza powieść jednego z najpopularniejszych włoskich pisarzy! Donato Carrisi wraca z książką „Dom głosów”, w której sekrety muszą wyjść z ukrycia. Pietro Gerber to psycholog dziecięcy, który specjalizuje się w hipnozie, jednocześnie pomagając młodym pacjentom w przezwyciężeniu traumy. Pewnego razu bohater rozmawia z australijską psycholożką o przypadku Hanny Hall, która w trakcie hipnozy wyjawia wspomnienie z dzieciństwa o morderstwie chłopca o imieniu Ado. Co jednak dziwniejsze, dziewczyna twierdzi, że to ona odpowiada za śmierć Ado. Pietro Gerber niebezpiecznie mocno angażuje się w tajemniczą historię, która pcha go na skraj szaleństwa.

5. Czy w klatce można zamknąć niewinnych?

Gandalf

Katarzyna Bonda wraca z nową powieścią z serii o Hubercie Meyerze. „Klatka dla niewinnych” to trzymający w napięciu thriller. Róży Englot zadano czterdzieści trzy ciosy nożem. Obok otwartych ran na jej ciele morderca zostawił klucz. O popełnienie zbrodni oskarżono męża kobiety. Kiedy mężczyzna kończy odsiadywać wyrok, dochodzi do kolejnej tragedii – z siódmego piętra wypada teściowa Englota, a wypadek ma miejsce podczas przepustki skazanego. W skomplikowaną sprawę zostaje zaangażowany Huber Meyer, tym bardziej że okazuje się, iż może mieć ona początek siedemnaście lat temu i wiąże się z zaginionymi wtedy kobietami. Czy Meyerowi uda się rozwiązać zagadkę, zwłaszcza że wkrótce sam stanie się jednym z głównych podejrzanych?

 

Nowości i zapowiedzi wydawniczych hitów znajdziesz na stronie Gandalf.com.pl.