ad

Która z drużyn zdaniem legalnego bukmachera forBET ma największe szanse na awans? Sprawdzamy, jak prezentują się zakłady na 1. kolejkę!

ŁKS Łódź

Łódzki Klub Sportowy w poprzednim sezonie mocno rozczarował swoich kibiców. Rycerze Wiosny przegrali aż 25 z 37 spotkań na boiskach Ekstraklasy. Postawa ŁKS’u pozostawiała wiele do życzenia, a gwoździem do trumny okazał się zimowy transfer Daniego Ramireza, a także zmiana trenera. Po odejściu Kazimierza Moskala zawodnicy z Alei Unii dryfowali w kierunku I. Ligi.

Wojciech Stawowy przejął drużynę w trudnym momencie, jednak brak ani jednego zwycięstwa w lidze, nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Pozytywem dla kibiców może być fakt, że ŁKS utrzymał większość kadry z poprzedniej kampanii i przystępuje do nowego sezonu w roli faworyta do awansu. Czy przewidywania bukmacherów uda się przełożyć na boisko?

Nowy sezon ŁKS rozpoczął od zwycięstwa w Pucharze Polski ze Śląskiem Wrocław. Co ciekawe, podopieczni Wojciecha Stawowego nie byli faworytem tego spotkania w opinii bukmachera forBET, jednak ostatecznie pokonali piątą drużynę poprzedniego sezonu Ekstraklasy po rzutach karnych. ŁKS już w pierwszej kolejce nowego sezonu zmierzy się z Odrą Opole. Rycerze Wiosny są faworytem wyjazdowej rywalizacji, która odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia. Kurs proponowany przez bukmachera forBET za wygraną łódzkiego zespołu wynosi 1.92!


Widzew Łódź – kierunek Ekstraklasa?

Kilka lat temu wydawało się, że Widzew ma większy potencjał piłkarski i sportowy, aby szybciej piąć się w górę polskiej piłki po degradacji klubu. Jak się okazało, to jednak ŁKS zdążył już wywalczyć awans do Ekstraklasy i z niej spaść, a RTS dopiero doczłapał się do zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej. Po końcówce poprzednich rozgrywek nie można było użyć w tym przypadku innego słowa. Nawet kibice Widzewa zdają sobie sprawę, że to bardziej rywale przegrali awans, niż ich ukochana drużyna go wywalczyła.

W letnim okienku transferowym w klubie doszło do wielu zmian. Niektórzy odeszli, a inni przyszli, jednak widać, że zmieniła się polityka. Obecnie Widzew nie szuka już doświadczonych piłkarzy z występami w Ekstraklasie, którzy mogą przyjść do Łodzi solidnie zarobić i odcinać kupony, a raczej młodych gniewnych, którzy będą mieli wiele do udowodnienia. Czy taka strategia okaże się strzałem w dziesiątkę? Jedno jest pewne, gorzej niż w końcówce ubiegłego sezonu być nie może.

Analizując propozycje bukmachera forBET, wszystko wskazuje na to, że jednak ŁKS ma większe szanse na wywalczenie awansu do Ekstraklasy. Łodzianie mają już za sobą udaną kampanię na boiskach I. Ligi w sezonie 2018/2019. Widzew natomiast spędził aż dwa lata na poziomie III. Ligi i również dwa na poziomie II. Ligi. Czy podobny scenariusz będzie na zapleczu Ekstraklasy? Na plus dla kibiców tego klubu z pewnością jest fakt, że w obecnej kampanii awans wywalczą dwie najlepsze drużyny, a cztery kolejne zagrają w barażach o ostatnie miejsce. Nawet jeżeli nie uda się w tym roku, to w następnej kampanii powinno być jeszcze łatwiej, gdyż po sezonie 2020/2021 z Ekstraklasy spadnie tylko jedna drużyna.

Widzew w pierwszej kolejce nowego sezonu zmierzy się na wyjeździe z Radomiakiem Radom, który przegrał decydujący mecz o awans do Ekstraklasy w poprzedniej kampanii. Zdaniem bukmachera forBET faworytem tego spotkania będzie drużyna gospodarzy.

Wielką siła Widzewa są kibice, którzy nawet w okresie pandemii koronawirusa przedłużają swoje karnety, aby wesprzeć swój ukochany klub. Postawa godna pozazdroszczenia nawet przez kluby Ekstraklasy. Fani piłki nożnej z województwa łódzkiego, nawet pomimo dwóch przeciwstawnych obozów z pewnością czekają, aż ŁKS i Widzew wrócą do Ekstraklasy i będzie można obejrzeć derby na najwyższym poziomie.

Co ciekawe, najbliższe starcie obu tych drużyn już w drugiej kolejce spotkań na obiekcie Widzewa. Kursy proponowane przez bukmachera forBET poznasz po zakończeniu 1. kolejki.

GKS Bełchatów – nieuchronna walka o utrzymanie?

W przeciwieństwie do Widzewa i ŁKS’u, które na starcie rozgrywek celują w awans do Ekstraklasy – trzecia drużyna z województwa łódzkiego – GKS Bełchatów przystąpi do nowego sezonu z zadaniem przetrwania. Brunatni już w poprzedniej kampanii do samego końca byli zaangażowani w utrzymanie ligowego bytu. Wspominana misja zakończyła się powodzeniem, jednak klub nadal ma sporo problemów 

Sklejanie drużyny w przerwie między sezonowej nie było łatwym zadaniem dla trenera Marcina Węglowskiego. Pierwszym poważnym testem dla Brunatnych i od razu bolesną weryfikacją okazało się domowe starcie z Legią Warszawa w ramach Pucharu Polski. Co prawda, na trudniejszego przeciwnika trafić już nie mogli, jednak przegrana 1:6 na swoim boisku chluby nie przynosi.

GKS Bełchatów rozpocznie sezon w I. Lidze od wyjazdowego starcia z Górnikiem Łęczna, czyli beniaminkiem rozgrywek. Pomimo tego, to właśnie Brunatni są underdogiem tego spotkania. Bukmacher forBET proponuje graczom przelicznik na poziomie 1.75 za wygraną gospodarzy, jeśli jednak wierzysz w drużynę z województwa łódzkiego, to możesz zgarnąć przelicznik na poziomie 4.30 przy ich zwycięstwie.

Jak widać, zakłady bukmacherskie forBET w 1. kolejce rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy faworyzują tylko drużynę Łódzkiego Klubu Sportowego. Zarówno Widzew, jak również GKS Bełchatów nie są faworytami swoich meczów w opinii analityków. A Ty, wierzysz w komplet zwycięstw?

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – zezwolenie z dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor portal Zagranie.com. Analizuję mecze piłkarskie i rynek zakładów bukmacherskich.