Atelier Czterech Kółek od 2 tygodni działa przy ul. Drewnowskiej 33 (wjazd od Waltera-Jankego przez teren myjni samoobsługowej). To nowe miejsce na mapie Pabianic, którego pracownicy indywidualnie zadbają o nasze auto.

- Jesteśmy nastawieni na detailing, czyli zoptymalizowany proces czyszczenia, renowacji i konserwacji samochodu – podkreśla Dominik Sobolewski, właściciel Atelier Czterech Kółek. - Detailing to coś więcej niż zwykłe mycie. To dbanie o każdy detal auta z osobna.

Detailing wnętrza obejmuje czyszczenie elementów tapicerskich, podsufitu, wszelkich elementów plastikowych i metalowych, kokpitu. Detailing zewnętrzny to z kolei regeneracja i konserwacja powłoki lakierniczej, kół, szyb, elementów chromowanych.

Ile to kosztuje?

- Większość cen uzależniona jest od wielkości i rodzaju samochodu – wyjaśnia pan Dominik.

 

Mycie samochodu

Zwykłe mycie to koszt 25-30 zł. Poprzedzone jest pokryciem samochodu pianą aktywną, następnie pojazd jest czyszczony ręcznie rękawicą z owczej wełny.

- Do mycia służą dwa wiadra – w jednym jest woda do płukania rękawicy, a w drugim – woda z szamponem – objaśnia szczegółowo właściciel atelier.

Więcej (od 60 do 80 zł) kosztuje mycie detailingowe, na które składa się deironizacja (usunięcie - poprzez rozpuszczenie - metalicznych zanieczyszczeń wbitych w lakier karoserii czy lakierowanych felg), dekontaminacja (usunięcie smoły), piana aktywna, pędzelkowanie.

Za odkurzenie samochodu w atelier zapłacimy 20-30 zł, mycie szyb kosztuje 10 zł, a czyszczenie i konserwowanie plastików - od 20 do 40 zł.

 

Pranie i czyszczenie tapicerki

Cena kompleksowego i profesjonalnego wyprania tapicerki (pranie foteli, kanapy, boczków, podłogi oraz bagażnika metodą ekstrakcyjną - spryskiwanie tapicerki chemią pod ciśnieniem i natychmiastowe jej odsysanie) uzależniona jest od rodzaju samochodu. I tak, za auta miejskie płacimy 160 zł, hatchback – 200 zł, sedan, combi, SUV – 220 zł, auta 7-osobowe – 260 zł.

 

Woskowanie auta

- Wosk odpycha od karoserii cząsteczki wody, co skutkuje usunięciem śladów po twardej wodzie oraz utrudnia trzymanie się brudu, dodatkowo podbija też głębię lakieru – zachwala zalety woskowania auta pan Dominik.

Na usługę tę wydamy: 60 zł – auta miejskie, hatchback – 80 zł, sedan, combi – 100 zł, SUV, 7-osobowy – 120 zł.

Polerowanie auta razem z woskowaniem kosztuje 250 zł.

- Dzięki temu połączeniu usuniemy niewielkie zarysowania powstałe od codziennego użytkowania, przywrócimy naturalną głębię koloru i nadamy pojazdowi połysk – dodaje.

 

Trwała ochrona lakieru

Najtrwalsza ochrona lakieru i innych części auta, nadająca lustrzane odbicie, chroniąca przed rysami i odporna na wszelką chemię, to nałożenie powłoki ceramicznej. W przypadku samochodów do segmentu D cena tej usługi wynosi 1.500 zł plus koszt korekty, a powyżej segmentu D – 1.900 zł plus koszt korekty.

- Dodatkowa usługa to niewidzialna wycieraczka, która ułatwia odprowadzanie wody, a zimą utrudnia jej zamarzanie – mówi pan Dominik. - Zainstalowanie niewidzialnej wycieraczki poprzedzone jest polerowaniem szyby tlenkiem ceru.

 

Korekta lakieru

- Korekta lakieru to coś więcej, niż jego polerowanie – wskazuje właściciel Atelier Czterech Kółek. – To szereg procesów mających na cele usunięcie defektów lakieru, rys - nawet tych głębokich. To przywrócenie głębi i połysku auta.

Za taką przyjemność, którą możemy zrobić w 3 etapach, płacimy (za jeden etap): miejskie – 300 zł, hatchback – 400 zł, sedan, combi – 500 zł, SUV, auta 7-osobowe – 600 zł. Każdy kolejny etap to wielokrotność sumy.

 

Studio detailingu Atelier Czterech Kółek oraz sklep z autokosmetykami klasy premium mieszczą się przy ul. Drewnowskiej 33, na terenie myjni samoobsługowej na Waltera-Jankego. Atelier otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, a w soboty od 9.00 do 18.00. Kontakt: 537 372 353.