Mało kto w tym ma wtedy ochotę spędzać dzień na wykonywaniu ćwiczeń z podręcznika. Na szczęście istnieją bardziej atrakcyjne i skuteczniejsze metody nauki. Co powiesz na wakacyjny kurs języka angielskiego w… wielkiej Brytanii? Przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na taki wyjazd.

Poznaj nowe miejsca i nowych ludzi

Podstawową zaletą zorganizowanych wyjazdów i kursów języka angielskiego jest fakt, że skutecznie łączą ze sobą elementy nauki i zabawy. Zagraniczna podróż to przede wszystkim frajda – zwłaszcza jeśli odbywa się w kilkuosobowej grupie rówieśników. To doskonała okazja do relaksu, wypoczynku, poznawania i zwiedzania nowych miejsc oraz budowania nowych znajomości. Przy okazji rozwijamy także umiejętności językowe i zyskujemy możliwość komunikowania się po angielsku każdego dnia. To najlepsza metoda by osłuchać się z językiem i przewalczyć strach przed mówieniem. 

Do tego dochodzi również możliwość zobaczenia wielu popularnych miast i miejsc. Cambridge, Lievrpool czy Londyn – to tylko kilka z miast dostępnych w ofercie kursów ATAS. Atrakcji nie powinno zabraknąć, zwłaszcza że każde z tych miejsc zachwyca wyjątkową architekturą i zabytkami.

Dopasuj formę kursu do swoich potrzeb

Zagraniczny kurs języka angielskiego może przybierać różne formy – od grupowego wyjazdu i kilkutygodniowego pobytu w akademiku, po kilkuosobowe wycieczki z noclegiem u lokalnych rodzin współpracujących z organizatorami. To od naszej decyzji zależy, które z rozwiązań pasuje nam najbardziej. Każdy z nich posiada określony plan zajęć  i poziom intensywności. Balans pomiędzy nauką a rozrywką jest jednak zachowany, a w harmonogramie nie brakuje czasu na odpoczynek.

Ciągła praktyka – zyskaj pewność w posługiwaniu się angielskim

Trudno wyobrazić sobie skuteczniejszą metodę nauki niż kontakt z rodzimymi użytkownikami języka angielskiego. Kilkutygodniowy wyjazd jest jak nauka stosowania go w praktyce. Z angielskiego aktywnie korzysta się nie tylko na zajęciach, ale również poza kursem. Dzięki temu można błyskawicznie wyrobić sobie naturalny nawyk mówienia w języku obcym, poćwiczyć wymowę w oparciu o wskazówki native speakerów oraz poznać popularne, potoczne zwroty.

Trudno o lepsze warunki do nauki. Sprawdź ofertę kursów języka angielskiego w ATAS i rozwijaj swoje umiejętności, przeżywając jednocześnie wyjątkową przygodę.