Niestety, szybkie tempo życia, stres, nadmiar obowiązków i nadmierne oczekiwania wobec siebie sprawiają, że seks przynosi mniej przyjemności. Oto 7 sposobów, by poprawić jakość współżycia nawet w wieloletnim związku.

1. Dbanie o wysoką temperaturę w związku przez cały dzień

Seks jest udany, gdy partnerzy przez cały dzień przypominają sobie o łączącym ich uczuciu i namiętności. Kilka pikantnych smsów w ciągu dnia, klepnięcie w pośladek, pocałunek w szyję podczas gotowania obiadu czy namiętne powitanie po powrocie z pracy nastrajają do igraszek w łóżku. Partnerzy w ciągu dnia skupiają się na łączącej ich relacji, dzięki czemu poziom namiętności w związku przez cały czas jest wysoki.

2. Zwiększenie potencji i podniesienie libido u kobiet

Niestety, czasem choroby i problemy z hormonami sprawiają, że potencja i libido u kobiet są o wiele niższe niż wcześniej. Aby uniknąć problemów z impotencją, zbyt krótkim utrzymywaniem erekcji, czy słabym nawilżeniem pochwy warto sięgać po preparaty takie jak Kamagra. Dzięki nim w bezpieczny sposób przygotowuje się organizm do długich igraszek i zwiększa się ochotę na seks. Preparaty na libido i potencję można stosować w każdym wieku.

3. Wspólne spędzanie czasu na przyjemnościach

Jeżeli partnerzy mają dużo obowiązków, które odbierają im ochotę na seks, powinni ustalić, kiedy będą spędzać czas na przyjemnościach. Mogą wspólnie obejrzeć film w sobotni wieczór lub wybrać się na spacer w niedzielę. Równie dobrze mogą kupić karnet do kina i raz w tygodniu chodzić wspólnie na seanse. Ważne, by czas spędzany wspólnie był poświęcany na rozrywkę. W ten sposób odciąży się umysł i zmniejszy się poziom stresu, co przełoży się na wzrost satysfakcji ze współżycia.

4. Sięganie po zabawki erotyczne

Gdy do sypialni zakradnie się nuda, rozwiązaniem problemu mogą być zabawki erotyczne. Dzięki nim ponownie poczuje się przypływ namiętności, a seks dostarczy zupełnie nowych doznań. Zabawki erotyczne są kierowane do różnych grup, dlatego obejmują zarówno delikatne piórka do masażu i gry erotyczne dla par, jak i akcesoria do BDSM oraz wibratory damskie i męskie.

5. Bawienie się seksem

Seks już dawno przestał być małżeńskim obowiązkiem - obecnie jest to przyjemność dla mężczyzn i dla kobiet. Współżycia nie trzeba traktować śmiertelnie poważnie, warto bawić się seksem i cieszyć przyjemnością, która z niego płynie. Eksperymentowanie z nowymi pozycjami, urozmaicanie pieszczot oraz sięganie po zmysłową bieliznę sprawia, że seks staje się ponownie przyjemnością i smakuje zupełnie inaczej niż kiedyś.

6. Dbanie o bieliznę i ładny wygląd

Dbałość o ładny wygląd, higienę i noszenie schludnej bielizny wydaje się być oczywiste, jednak po wielu latach partnerzy mogą dbać o siebie mniej niż kiedyś. Z jednej strony para czuje się przy sobie swobodnie i pozwala sobie na mniejszą dbałość o wygląd, lecz z drugiej w ten sposób gasi namiętność i pożądanie. Warto pamiętać o zakładaniu wygodnej, lecz czystej i niespranej bielizny, używaniu podstawowych kosmetyków oraz noszeniu estetycznych piżam.

7. Stworzenie intymnej atmosfery w sypialni

Sypialnia powinna być intymną przestrzenią, w której kochankowie czują się swobodnie i mają ochotę na wieczorne igraszki. Świece, pachnąca i czysta pościel, zasłony oraz cicha, zmysłowa muzyka sprawiają, że budowanie nastroju jest łatwiejsze. Partnerzy czerpią więcej przyjemności ze współżycia, gdyż ich wszystkie zmysły są pobudzone.