2 lutego w zajeździe Boryna zabrało się blisko 250 par. Byli to parlamentarzyści, samorządowcy, przedsiębiorcy oraz osoby prywatne. Podczas licytacji największym powodzeniem cieszył się obraz Eugeniusza Tukana-Wolskiego, który poszedł za 5,7  tys. zł i unikatowy album z podpisami wszystkich medalistów olimpijskich z 2012 roku podarowany przez Joannę Muchę. Za 2,5 tys. zł sprzedano na licytacji filiżanki z certyfikatem oryginalności ofiarowane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Niezwykłą rzeczą, która trafiła na aukcję, była koszulka nieżyjącej już zdobywczyni mistrzostwa Europy w siatkówce - Agaty Mróz.

Podczas loterii można było wygrać m.in. tablety, telewizory, obrazy i wiele innych cennych nagród. O północy tradycyjnie już wszystkie pary zatańczyły walca, podczas którego panie trzymały zakupioną wcześniej przez partnera czerwoną różę.

Choć jeszcze dokładnie nie przeliczono, jaką kwotę uzyskano, to już wiadomo, że jest to przeszło 100 tys. zł.

Dochód z balu w tym roku zostanie przeznaczony na wsparcie dla 4 organizacji niosącym pomoc potrzebującym: Zgierskiego Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II, Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej powiatu pabianickiego, Głowieńskiego Koła Związku Niewidomych oraz Fundacji Osób Społecznie Aktywnych F. O. S. A. Na rzecz tych organizacji przekazany zostanie również sprzęt elektroniczny.