W obecnych czasach przetrzymywanie gotówki na lokatach jest nieopłacalne, warto więc zastanowić się nad inną formą ulokowania swoich oszczędności. Jedną ze sprawdzonych, stabilnych, długoterminowych form powiększania majątku jest inwestowanie w nieruchomości - radzą eksperci z https://domardevelopment.pl/.

Dobra lokalizacja mieszkania to klucz do sukcesu

Zakup nowej nieruchomości w ciągu roku może przynieść Ci kilka procent zysku. Lokaty i konta oszczędnościowe często oprocentowane są poniżej 2%. Każdy przyszły właściciel mieszkania powinien posiadać co najmniej podstawową wiedzę w zakresie rynku nieruchomości. Należy z uwagą śledzić najbardziej rentowne mieszkania i trendy panujące wśród kupujących. W kolejnym roku nadal zyskowne może okazać się kupowanie mieszkań w dużych miastach. Mieszkania położone w centrum miasta w każdej chwili łatwo odsprzedać lub wynająć. W Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu większość mieszkań jest wynajmowana przez studentów lub osoby pracujące, dlatego kupując nową nieruchomość, należy rozważyć osiedla zlokalizowane w pobliżu dużych uczelni lub firm. Dla przyszłych lokatorów ważne jest także połączenie komunikacyjne z pozostałymi dzielnicami miasta. Jeżeli zamierzasz kupić mieszkanie, które chcesz wynająć młodym parom z dzieckiem lub seniorom, wybierz mieszkanie na parterze, położone obok parków i terenów zielonych. Młodzi ludzie zwracają uwagę, także na bliską odległość od przedszkoli, szkół i ośrodków zdrowia.

Mieszkania z rynku wtórnego - najlepszy wybór dla osób zainteresowanych szybką transakcją

Mieszkania z rynku wtórnego to lokale już wcześniej wykorzystywane przez poprzednich właścicieli. Wybierając mieszkanie z rynku wtórnego, możesz rozglądać się za konkretną lokalizacją i otoczeniem. Po znalezieniu odpowiedniego osiedla lub dzielnicy konieczne będzie przystąpienie do odwiedzenia kilku lub kilkunastu mieszkań w celu wybrania najlepszej opcji. Należy sprawdzić stan techniczny mieszkania, aspekty prawne związane z daną nieruchomością i podpytać właścicieli o najbliższych sąsiadów. Zdarza się, że w mieszkaniach z rynku wtórnego można zamieszkać od razu, jest to najwygodniejsza sytuacja. Jeżeli jednak trafisz na mieszkanie wymagające gruntownego remontu, trzeba będzie przeanalizować, czy inwestycja będzie nadal opłacalna. Przed decyzją o zakupie nieruchomości należy oszacować wszelkie koszty, które można napotkać w trakcie zakupu oraz późniejszego remontu. Jako przyszły inwestor możesz sprawdzić plany zagospodarowania przestrzennego każdej lokalizacji, aby sprawdzić, czy za kilka lat możesz zarobić na swoim zakupie.

Mieszkania od dewelopera urządzisz zgodnie ze swoimi preferencjami

Oferta mieszkań na rynku pierwotnym jest coraz bardziej rozbudowana. Mieszkanie od dewelopera bez większego problemu znajdziesz na wielu stronach internetowych i serwisach ogłoszeniowych. Dostępne są niewielkie kawalerki, mieszkania z dowolną liczbą pokoi oraz przestronne apartamenty. Kupując mieszkanie od dewelopera, można wybrać lokal o najbardziej zadawalającym nas rozkładzie lub indywidualnie zaplanować podział pomieszczeń. Większość deweloperów dostosowuje projekt mieszkania do wymagań przyszłych właścicieli. Wiele firm deweloperskich oferuje mieszkania z możliwością wykończenia „pod klucz”. Mieszkania od dewelopera to najlepsze propozycje dla osób, które cenią sobie swobodę. Podczas zawierania umowy z deweloperem sprawdź wszystkie zapisy zawarte w umowie i dopytaj o jakość materiałów, z których będą korzystali budowlańcy.